Pěstování kustovnice čínské

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Kustovnice se používá pro své léčivé látky, které zpomalují stárnutí buněk a podporují jejich regeneraci. I v našich podmínkách se dá tato nenáročná rostlina pěstovat. Daří se jí na suchém, slunném stanovišti klidně i ve svahu. Dáme si pozor na to, že roste poměrně bujně, takže musíme její růst korigujeme. A pozor na to, kdy ji budete redukovat. Pokud ji totiž ostříháte na jaře, připravíte se o plody v tom roce. Plody se zpracovávají sušením nebo se konzumují čerstvé. Na zimu s kustovnicí nemusíme dělat vůbec nic, zimu bez problémů vydrží.

Publikováno: 29.11.2015, Autor: Receptář prima nápadů 2011 (45)

Mohlo by vás dále zajímat

Pěstování léčivých rostlin

Reportáž o pěstování léčivých rostlin. V reportáži se mluví o méně známých léčivých rostlinách používaných v tradiční čínské medicíně, konkrétně kustovnice čínská, rehmanie lepkavá a rdesno mnohokvěté.

Znáte zázračnou rostlinu jménem kustovnice čínská? Upečte si z ní bábovku dlouhověkosti

Kustovnice čínská je malý vitaminový zázrak z přírody. Dá se využít na mnoho způsobů, dokonce i do bábovku.

Jak pěstovat tomel

Martin vám prozradí, co za rostlinu je tomel, jak roste a plodí. Jejich pěstování je snadné, ale rozmnožování už je složitější. Plody jsou velmi chutné a zdravé.

Pěstování dužnoplodé růže

Pěstování dužnoplodé růže není složité. Zkuste si ji zasadit také. Šípky pak můžete využít třeba na přípravu šípkové marmelády.

Cyclanthera

Znáte cyclantheru? V naší reportáži se dozvíte jak ji pěstovat i využít.

Podzimní plody

Podzimní plody krásně zdobí všelijaké stromy i přes zimu. Mají barvu od sytě červené až po žlutou a ptáčkové je přes zimu využívají jako potravu.