Cedr na zahradě

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Při sledování anglických filmů jste si mohli všimnout, že u každého stavení je téměř vždy cedr, dřevina, kterou má ve znaku i Libanon. A právě o jejich pěstování v našich klimatických podmínkách nám víc poví pěstitel pan Václav Šiškin. Cedry jsou světlomilné horské dřeviny a podle druhů mají rády buď vápenité nebo kyselejší půdy. Jsou odrůdy i zakrslé, charakteristickým znakem cedrů jsou jejich nadýchané vzdušné koruny a vyžadují k růstu spoustu světla. V zimě menší a mladší stromy chráníme chvojím, proto se vysazují spíše na chráněná místa na zahradách nebo ve vinařských oblastech. Ne nadarmo se o cedru říká, že je rostlinným aristokratem na zahradě.

Publikováno: 27.05.2008, Autor: Receptář prima nápadů 2008 (10)

Mohlo by vás dále zajímat

Jak pěstovat cedr

Pavel Halama představuje různé kultivary cedru a radí, jak se má pěstovat.

Cedr a jeho pěstování

Cedr a jeho pěstování

Pěstování ovocných a okrasných stromů

Na návštěvě zahrady u pana Ing. arch. Milana Černého, pěstitele ovocných a okrasných stromků

Jak připravit zahradní rostliny na zimu

S příchodem zimy nás čeká stejná péče o rostliny a stromy, jako je tomu na jaře. Pouze vykováváme jiné činnosti.

Jaké jehličnany využít na zahradě

Reportáž o zahradě, ve které převažují jehličnaté stromy. Popis jednotlivých druhů stromů (tisovec, modřín, borovice, cedr...). Rady, jak tvarovat jehličnaté stromy.

Pletení houpací sítě

Vaše chvíle pohody v pravé nedělní poledne! Oblíbený magazín pro pěstitele, chovatele, chalupáře, kutily a všechny, kdo chtějí pěkně a pohodlně bydlet, příjemně relaxovat či zdravě žít. Pořad s Václavem Postráneckým a jeho hosty, plný nejen sezónních rad,