Jaké jehličnany využít na zahradě

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Na málokteré zahradě najdeme tolik druhů dřevin, jako na zahradě pana Václava Šiškina. Zahradu buduje od osmdesátého roku. Nejprve vykácel všechny jabloně a ponechal pouze čínský jalovec a lesní borovici. Tu upravil tak, aby se začlenila do zahrady. Vypěstoval živý plot, který napomáhá k vytvoření mikroklima. Ze Slovenska dovezl kameny pěti náklaďáky. Začal vybudováním jezírka, k němuž vysázel vhodné rostliny. Plochu zahrady rozčlenil vybudovanými ostrůvky, které vysypal kameniu drtí. V zahradě převačují jehličnany. Je zde sbírka cedrů, modřínů a tisovců. Blahočet chilský musí na zimu zakrývat. Většina jehličnanů je tvarovaných. Ke stromům, které se snadno tvarují patří tis a modřín. Tvarování borovice je složitější a pomalejší. Pracuje na ní již 10 let. Každý rok musí vyštipovat všechny výhony. Dá to spoustu práce, ale výsledek stojí za to.

Publikováno: 23.5.2007, Autor: Receptář prima nápadů 2007 (19)

Mohlo by vás dále zajímat

Plánování japonské zahrady

Ukázka budování budoucí japonské zahrady.

Víte podle čeho rozpoznáte naše jehličnaté stomy?

Naše jehličnaté stromy jsou krásné a rozmanité. Jednotlivé druhy poznáte podle jehličí a tvaru šišek.

Převislý modřín a jeho roubování

Převislý modřín a jeho roubování

Jaké jehličnany vybrat na zahradu

Které jehličnaté stromy si vybrat do své zahrady.

Pepa jel vybírat prkna na terasu do ASKA

Zahradu už máme navrženou a tak dozrál čas i na dokončovací práce na terase. V projektu máme pěknou pergolku a tak Pepa odjel do velkoobchodu dřevem ASKO pro terasová prkna.

Sestřih stromů a keřů do neuvěřitelných tvarů

Navštívíme spolu s Láďou dámskou krejčovou Blanku Koudelnou, která se svými krejčovskými nůžkami dokáže sestříhat stromy a keře do neuvěřitelných tvarů