Boj se slimáky

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Plzák španělský je odolný škůdce, který bez problému přečká i velkou zimu. Jen se zavrtá hlouběji do země. Od června do října klade vajíčka, z kterých se během roku líhne několik generací slimáků. Jako prevence může sloužit posekaný trávník, absence kompostu a zeleniny. To je však pro zahrádkáře obtížně splnitelné. Proto se musí slimáci hubit. Nejlépe přírodními přípravky. Jsou šetrné k lidem i zvířatům. Účinnou látkou je fosforečnan železitý. Prostředek nasypeme všude, kde se plzáci vyskytují. Sypeme na širší plochu, ne na kupičku. Plzáci se najedí, zalezou a hynou v úkrytu pod zemí, čímž odpadá práce s jejich sbíráním a odstraňováním. V případě deště granule nabobtnají a stanou se pro slimáky ještě chutnější.

Publikováno: 21.8.2016, Autor: Receptář prima nápadů 2013 (22)

Mohlo by vás dále zajímat

Jak na slimáky a plzáky

Jak na slimáky a plzáky

Jak se bránit útokům slimáků

Jak se úspěšně bránit proti nájezdům slimáků

Chtěli byste chovat indické běžce?

I kdybyste o jiné kachně nikdy neslyšeli, Indického běžce určitě znáte. Pomohou vám s bojem proti slimákům. Pojďte se podívat, jak na chov tohoto přirozeného nepřítele slimáků.

Výroba elektrického ohradníku proti slimákům

Jak se zbavit slimáků a ochránit svou úrodu pomocí elektrického ohradníku

Nemoci a škůdci stromů

Květiny, keře a především stromy nám vždy nedělají pouze radost, a to především ve chvílích, kdy jsou napadené různými škůdci.

Hubení slimáků

Hubení slimáků