Bylinková zahrada na zámku Kačina

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Zámek Kačina, kousek od Kutné Hory, je znám nejenom pořádáním jezdeckých slavností, psích výstav či svým kouzelným exteriérem a interiérem, ale také nabízí k prohlídce velkou bylinkovou zahradu, kde se pěstuje více než 130 druhů bylinek. O tuto jedinečnou bylinkovou zahradu se stará paní Hana Krchová a ta v reportáži prozradila, nejen jaké bylinky se tady pěstují, ale i jak se o ně starat a jak se s nimi na zámku nakládá. Zahrada je utvořena do pravidelných čtverců olemovaných okrasnými buxusy a ty jsou ještě rozděleny příčkou na trojúhelníky, kde v každém z nich se nachází jiný druh byliny.

Publikováno: 01.10.2009, Autor: Receptář prima nápadů 2009 (31)

Mohlo by vás dále zajímat

Orchideje s rodokmenem

Orchideje s rodokmenem

Muzeum másla v Máslovicích

Ing. Vladimíra Sýkorová diváky provede muzeem másla a popovídá o jeho výrobě a Šárka Havlíčková ukáže, jak vyrábí máslový Betlém

Bylinkové zahrady ve Valticích

Není nic lepšího, než si blahodárné bylinky vypěstovat doma na vlastní zahrádce. Na jednu takovou zahradu nás zavedl pan Vojtěch Koblížka k zámku Valtice.

Máslíčko

Asi každý z nás narazil na výborná bylinná másla z pizzérií. Prozradíme, jak si z másla, česneku, bylinek a bazalky takové bylinné máslo uvaříte i doma.

Bezinková limonáda

Bylinkové čaje zná každý, ale bylinné šťávy jsou též osvěžující a velmi zdravé.

Návštěva zámku v Častolovicích

Receptář navštívil zámek v Častolovicích a průvodkyní byla samotná hraběnka Diana Sterngergová.