Povídání o chryzantémách

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Chryzantéma je zimní květina, která je celoevropsky nejprodávanější řezanou květinou. Pěstuje se jich 10 000 odrůd. Pochází z východní Asie a je to květina slunce. Používají se od svatebních kytic, až po smuteční kytice. Díky nepřebernému množství barev se dají používat i do různých dekorací. Chryzantémy trsové mají na stonku několik květů. Jsou buď jako kopretinové, nebo jehlicovité s různými středy. V poslední době jsou oblíbené malé chryzantémy santini. Jsou velice trvanlivé a vydrží až 3 týdny pokojové teploty. Další jsou velkokvěté chryzantémy, které se musí při pěstování vyštipovat.

Publikováno: 24.12.2016, Autor: Receptář prima nápadů 2013 (45)

Mohlo by vás dále zajímat

Pěstování kopretin

Všichni asi známe kopretiny. Existují květiny, které jsou jim velmi podobné. Jaké druhy existují a jak tyto květiny hnojit pomocí hnojiva s obsahem rohoviny?

Dušičková vazba

Výroba podzimní dušičkové vazby k uctění památky zesnulých s Kateřinou Věntusovou

Jak pěstovat chryzantémy

Reportáž o pěstování chryzantémy, jaké je její další využití, jaké barvy a druhy chryzantém existují, jak o ně pečujeme.

Tuzemské luční květiny

Luční květiny jsou pro mnoho žen mnohem krásnější dárek, než drahé dovážené květiny z obchodu. Paní Růžena Bubeníčková nám zodpoví několik otázek na toto téma.

Jak uvázat vánočně laděnou kytici

Vánočně laděné květiny a jak je vázat poradí floristka Diana Shatatová

Chryzantémy

Chryzantémy