Druhy sukulentních rostlin

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Pan František Kafka nás dnes seznámí s druhy sukulentních rostlin. tyto rostliny mají ve svém těle zásobárnu vody. Denní zálivka by ke zahubila. První skupinu zastupují aloe. Aloe krátkolistá je drobná rostlina s krásnými zuby na listech, která vytváří postranní růžice. Další dvě aloe rostou každá jinak. Jedna do výšky a druhá do šířky. Další skupinu zastupuje pryšec. Ve své domovině, v tropech, vyroste do výšky 10 metrů. Novinkou je pryšec slámověžlutý, který má opravdu nažloutlou barvu. Další skupinu tvoří tlustice. Těch je také více druhů. My si představíme netypickou tlustici s poetickým jménem, rapsodie v růžovém. Další skupinu zastupují sanseviéry. Představíme si rostlinu spletenou z pěti mladých listů, takže vypadá jako nový druh. Naopak nový druh je rostlina s názvem spika, to proto, že jméno v překladu znamená klas a ona opravdu má tvar klasu. Poslední skupinu zastupují agave. Představíme si dvě menší rostliny. Agave královny Viktorie je skvostem v každé sbírce sukulentů. Má nádherně vybarvené listy. Je zakrslá, ale v domovině roste do 50cm. Po odkvětu odumírá. V bytě však nevykvete. Přes léto ji můžeme mít venku.

Publikováno: 3.1.2016, Autor: Receptář prima nápadů 2012 (5)

Mohlo by vás dále zajímat

Druhy begónií a jejich pěstování

Druhy begónií a jejich pěstování

Využití aloe vera

Využití aloe vera

Bylinky do domácí lékarničky

Pan Jakub Krulich představuje léčivé rostliny a vysvětluje, jak na jejich pěstování a k čemu je následně využít.

Aloe Vera a její využití

Aloe Vera a její využití

Domácí bylinková lékárna Jakub Krulich, zahradník

Léčivých rostlin existuje mnoho. Dozvíte se, na co je jaká rostlina dobrá, jak je správně používat a jak si určité z nich pěstovat i doma.

Péče o naše zdraví v podobě léčivého gelu z aloe vera

Zázračná aloe vera je velmi odolná, vydrží bez zalévání i několik týdnů. Jako pohotová lékárnička může posloužit při odřeninách nebo lehkém popálení.