Péče o trávník na jaře

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Pokud chceme mít krásný trávník, je třeba na jaře udělat celou řadu věcí. Pan Ing. Tomáš Belinger nám poradí, jak na to. Na pomoc si přitom vezme stroj, který za pomocí nasazeného travního separátoru vyčeše stařinu z trávníku. Pomůže při odstranění zimní plísně a částečně provzdušní povrch trávy. Na vertikutaci se na stroj nasadí adaptér z hvězdic, který prořeže travní drn. Třetím adaptérem můžeme zařezávat okraje trávníku. Čtvrtou funkcí je malý kultivátor, kterým připravíme půdu pro setí a sázení. Výměna adaptérů probíhá rychle přes upínací piny a kolíčky. Pro jednotlivé aplikace se používá vodící radlička, která má několik stupňů nastavení, která určuje v jaké hloubcE stroj pracuje. Obsluha tohoto multifunkčního stroje je jednoduchá. Pohání ho moderní miničtyřtaktní motor.

Publikováno: 22.4.2008, Autor: Receptář prima nápadů 2008 (5)

Mohlo by vás dále zajímat

Největší sbírka šicích strojů

Někdo sbírá pohlednice, někdo třeba kabelky. A někdo, jako Pavlína Cvrčková sbírá staré šicí stroje. Má doma nejen tradiční stroje, ale i speciální (na klobouky), a také dětské.

Zrytí pozemku

Na začátku sezóny je potřeba připravit záhony. Důležité je rytí, které je ovšem dost namáhavé, zvláště u větších políček.

Domácí dřevoobráběcí stroj

Sestavení domácího dřevoobráběcího stroje, který dokáže nahradit pět truhlářských strojů

Kultivátor upravený na půdní jamkovač

Úprava kultivátoru na půdní jamkovač, který se použije při práci v lese při sadbě.

Jak si vyrobit nábytek ze starých šicích strojů?

Máte doma starý šicí stroj? Ukážeme vám, jak je v dílně můžete přetvořit na originální nábytek v podobě stolku, lavičky, poličky nebo dokonce zásobníku na dřevo.