Jak vyrobit květinové terárium z lahve

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Toužíte mít doma terárium, ale jste hodně zaměstnaní a bojíte se, že byste péči o zvířátko zanedbávali nebo zapomínali krmit? Láďa Hruška divákům ukáže, jak si vyrobit terárium bez zvířátek, která nahradí květinami. A aby nebyla příliš velká starost ani v tomto případě, použijeme sukulenty, které nejsou na údržbu tak náročné. Na výrobu květinového terária budeme potřebovat velkou lahev od okurek, kamínky a kameny, mech, zeminu, písek a samozřejmě sukulenty přiměřené velikosti. Začneme tím, že na dno terária si vyskládáme kamínky, které budou sloužit jako drenáž. Na kamínky položíme vrstvu mechu, zeminy, písku a opět zeminy. V dalším kroku umístíme do terária sukulenty a poslední vrstvu ozdobíme kamínky. Na zalévání použijeme mechanický rozprašovač, kterým budeme čas od času sukulenty rosit.

Publikováno: 16.10.2016, Autor: Vychytávky Ládi Hrušky 2016 (23)

Mohlo by vás dále zajímat

Chov terárijních zvířat

Chov terárijních zvířat

Dekorativní malé sukulentní zahrádky

Do nádob vysadíme dekorativní malé sukulentní zahrádky.

Domácí chov hadů

Jste typ člověka vhodný k domácímu chovu hada? Podívejte se jaké jsou kritéria pro kvalitní kritéria pro hadího domácího mazlíčka. Jak velké budete potřebovat terárium nebo žárovku?

Zakládání terárií

Rady, jak a jaké terárium vybudovat pro různé druhy živočichů.

Pralesničky

Žáby pralesničky patří k tzv. šípovým žábám, tedy k těm, které vylučují svou kůží jedovatý sliz. Víte, jak tyto nádherně zbarvené žabky chovat?

Jak zacházet s agamou

Jak zacházet s agamou