Stavba z vrbového proutí

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Na stavbu tunelu z vrbového proutí se používají dvou až tříleté proutí, speciálně pěstované k tomuto účelu. Délka proutí je 4-5 metrů. Na 2m tunelu potřebujeme 60 prutů. Místo stavby musíme upravit. Vhodné je slunné místo. Stavbu zahájíme tím, že si vyměříme půdorys a vyvrtáme půdním vrtákem půl metru hluboké jámy. Do nich zastrkáme pruty, které ohneme a svážeme k době. Díry zasypeme kompostem a zakryjeme geotextílií a mulčem. Během týdne vrba zakoření. Stavba se musí často zalévat, dvakrát až třikrát týdně. Střih se doporučuje dvakrát ročně Na jaře až na kostru, v lítě se nechávají 30cm dlouhé větvičky.

Publikováno: 8.7.2018, Autor: Receptář prima nápadů 2018 (10)

Mohlo by vás dále zajímat

Plot z vrbového proutí

Plot z vrbového proutí

Altány z vrbového proutí

Altány z vrbového proutí

Tunel na netkanou textilii na zahradu

Bílá netkaná textilie je na zahradě velmi potřebná. Ukážeme vám, jak jí navléknout na tunel, kde se dají rychlit rostliny.

Pelechy pro domácí zvířata

Tomáš Karafiát popovídá o druzích pelechu pro psy, jak poznat kvalitní proutěný pelech a jaká jsou dobrá škrabadla pro kočky

Výroba záhonové obruby

Záhonové obruby z vrbového nebo náletového proutí vypadají vkusně a jsou zcela ekologické. Naučíme vás, jak se taková obruba tvoří a kdy je nejlepší si opatřit proutky.

Vyplétání zahradních dekorací z proutí

Jak si vyrobit zahradní dekorace a ozdobné ploty z proutí nám v reportáži poradí pan Julius Lalák.