Výsadba kyselomilných rostlin

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Jakou věnovat péči brusinkám a borůvkám, které patří mezi kyselomilným rostlinám, nám dnes poví pan Josef Vydlák. Brusinky a borůvky mají stejné nároky jako azalky a rododendrony. Musí mít nízké PH. Vysazují se do substrátu s kyselou půdní reakcí. Ten obsahuje i hnojiva, na rozdíl od čisté rašeliny, která je bez živin. Při sázení je potřeba vytvořit dostatečně velký prostor pro substrát, aby kořeny měly dost kyselé půdy. I u starších rostlin je třeba každý rok přisypávat kyselý substrát. Rostliny je také dobré hnojit v kombinaci s okyselovačem půdy. Hnojíme po čtyřech týdnech od výsadby a pak pravidelně opakujeme.

Publikováno: 11.5.2011, Autor: Receptář prima nápadů 2011 (18)

Mohlo by vás dále zajímat

Založení rašeliniště

Založení rašeliniště

Řez kanadských borůvek

Aby vaše kanadské borůvky dobře prospívaly a plodily, je potřeba je za nějaký ten rok po výsadbě zastřihnout. Ukážeme vám nejlepší techniku řezu.

Pěstování a množení fialky africké

Pěstování a množení fialky africké

Masožravé rostliny

Rozhodli jste se pořídit si domu masožravou rostlinu? Zjistíte, jak se o ně starat a ukážeme návod na vytvoření minirašeliniště k zasazení rostliny.

Řez kanadských borůvek

Jak a kam nejlépe zasadit kanadskou borůvku, a jak provádět jejich řez.

Příprava špenátu

Tentokrát si s paní Lenkou Požárovou připravíme nepříliš oblíbené jídlo často podávané ve školních jídelnách. Ano, jde o špenát.