Výsadba vinné révy

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Chcete se pustit do pěstování vinné révy a vyrábět si domácí víno? Nebo byste měli rádi vlastní vinné hrozny? Navštívili jsme pana Ing. Martina Braunšveiga, který nám vysvětlí, jak máme při výsadbě vinné révy postupovat. Na začátek bychom měli vybrat správné místo. Mělo by být teplé a slunné, nebo u jižní zdi. Rozměříme si výsadbovou vzdálenost, cože je zhruba okolo jednoho metru. Místa si označíme opěrným kolíkem, který může být ze dřeva nebo z kovu. Na označených místech si vyhloubíte jámu o šířce rozměru rýče a o výšce asi 40 centimetrů. Další postup při výsadbě naleznete v následující reportáži.

Publikováno: 22.4.2005, Autor: Receptář prima nápadů 2005 (16)

Mohlo by vás dále zajímat

Pěstování vinné révy

Reportáž o pěstování vinné révy, jak jí správně vysadit a jak o ní pečovat. Reportáž obsahuje přesný postup vysazení vinné révy.

Řez vinné révy

Řez vinné révy

Jak a kde správně vysadit vinnou révu?

Vinná réva je oblíbená plodina, ale ne všude se jí daří. Pokud ale vyberete správnou odrůdu, můžete jí pěstovat i ve vyšších polohách.

Péče o vinnou révu

S panem Vojtěchem Kušinou ze zahradnické školy v Mělníku o péči o vinnou révu v letních měsících

Vinná réva - choroby a škůdci

Reportáž o pěstování vinné révy, jak bojovat s choroby a škůdci, které vinnou révu napadají, tipy na produkty proti plísním, škůdcům...