Na hraboše bez chemie

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Víte kteří hlodavci nejvíce ohrožují naše pole a zahrady? Jsou to hraboši polní a myši! Páchají velké škody tím, že ohlodávají vysazené stromky. Na tyto škůdce spolehlivě fungují jedové nástrahy, ale ty na nšich zahrádkách mít nechceme. V případě, že proti hlodavcům včas nezasáhneme, může se to výrazně projevit na úrodě. Hlodavci jsou také roznašeči nemocí a z těchto důvodů je vhodné věnovat čas jejich hubení. Pan Štefan ukáže divákům, jak na hlodavce vyzrál bez použití jedů. Na vychytanou pastičku použil pan Štefan mechanickou past na hlodavce, kterou umístil přímo k otvoru, kterým hlodavci vylézají ze země a vše přikryl velkým hrncem. Hlodavci mají pocit, že se nachází v rouře a tma v nich vzbuzuje dojem bezpečí. V chladném období je vzduch pod hrnce vyhřátý od sluníčka, což hlodavce přitahuje a vylézají. Tato metoda se osvědčila, ale pan Štefan vymyslel ještě další, která také dobře funguje. Do prostoru pod zem, kde se kříží chodbičky hlodavců se vloží menší kyblík a pod okraj se připevní oválné dřivko. Nad dřívko se umístí návnada a celá past se přikryje například plastovou přepravkou, která opět služí k navození dojmu bezpečí pro hlodavce. Hlodavec vyleze z nory a v momentě, kdy se chce dostat k návnadě musí šlápnout na oválné dřívko, které se pod jeho váhou protočí a hlodavec spadne do kyblíku, který je naplněný vodou. Výhodou této pasti je, že si ji dokáže vyrobit každý sám.

Publikováno: 01.10.2017, Autor: Vychytávky Ládi Hrušky

Mohlo by vás dále zajímat

Jak vyrobit návnadu na hlodavce

Jan Štefan z výzkumného ústavu rostlinné výroby představí důmyslné řešení pro kladení návnad na hlodavce

Jak si vyrobit udírnu na dvůr

jak si jednoduše vyrobit skvělou udírnu pro chvíle na zahradě

Systém proti vlhké a studené koupelně

Systém proti vlhké a studené koupelně

Budka pro sýkorky

Sýkorky jsou opeřenci, kteří tu s námi zůstávají přes zimu. Proto bychom jim měli postavit alespoň nějaké obydlí, kde se budou cítit příjemně.

Domácí solární panel

Láďa Hruška navštíví Jana Štefana, který představí vlastní vychytávku na solární vytápění a také ukáže, jak si vylepšil kamna.

Puzzle ze dřívek z nanuků

Jak si vyrobit puzzle pro děti ze dřívek z nanuků.