Jak na spařené vdolky s mákem

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Víte, co jsou to spařené vdolky? Jestli ne, my vás to naučíme. Na těsto budete ptřebovat mléko, žloutek, kostku droždí, cukr a hladkou mouku. Začnete tím, že vyrobíte z droždí a vlažného mléka kvásek. Přidáte cukr a nalejete do mouky. Přidáte žloudek a mléko a zaděláte těsto. To necháte vykynout. Potom ho vyklopíte na vál a pomocí mouky uválíte malé bochánky. Necháte je chvíli vykynout a rozdělíte je na 4 dílky a opékáte nasucho na sklokeramické ploténce. Z mletého máku, cukru a rozpuštěného másla si vytvoříte peřinku. Nyní si zahřejete mléko, aby bylo vařící a nasypete do něj vdolky. Hned je zase vyndáte a vložíte do nádoby a prosypáváte makovou směsí. Postupně vrstvíte na sebe a zasypáváte směsí. A spařené vdolky s mákem jsou hotové.

Publikováno: 02.04.2017, Autor: Vychytávky Ládi Hrušky

Mohlo by vás dále zajímat

Spařené vdolky

Zajímavá a trochu netradiční příprava vdolků může přinést mnohem zajímavější chuť.

Chodský koláč

Vyzkoušejte chodský koláč podle našeho receptu.

Makové buchty

Babiččina kuchyně je vždy ta nejlepší. Zjistíte, co kromě mléka, cukru, droždí a vajec budete potřebovat na upečení makových buchet.

Bublinkové palačinky

Recept na bublinkové palačinky je velmi jednoduchý a rychlý. Děti je budou milovat, protože je zábava je jíst.

Ukázka vánočních zvyků a tradic na Moravě

Udržovat vánoční zvyky a tradice je důležitým krokem pro další generace. Víte například, čemu se na Valašsku říkalo vdolky?

Chov sklípkanů

Pan Šejna popisuje, jak můžeme doma chovat sklípkany.