Parfémy z hřebíčku

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Jak si jednoduše vyrobit vlastní domácí parfém, repelent či krémy s pomocí hřebíčku nám v reportáži představí a ukáže Michala Švihelová. Už za našich babiček se vědělo, že hřebíček odpuzuje komáry, mušky i mravence, ale podporuje i květinovou vůni v parfémech, takže se hřebíček hojně využívá dodnes ve farmacii, ale i při výrobě parfémů. K domácí výrobě parfému je potřeba čistý alkohol bez zápachu, různé vonné silice např. z citrónové trávy, meduňky, levandule a jiných květinových vůní, na repelent si vystačíme pouze alkoholem a s hřebíčkem, může být i drcený. Navíc má hřebíček i vynikající vlastnost při odstraňování kožních mykóz.

Publikováno: 25.3.2018, Autor: Prima Nápady

Mohlo by vás dále zajímat

Domácí repelent

Jak si vyrobit domácí repelent.

Jak vyrobit repelent proti klíšťatům

Jak vyrobit repelent proti klíšťatům

Výroba domácí kosmetiky

Pomocí hřebíčku se dá nejen vařit, ale zároveň je skvělý i při výrobě domácí kosmetiky, nebo repelentu. Poradíme, jak z hřebíčkové tinktury, alkoholu, citronové trávy, meduňky a levandule vytvořit domácí parfém.

Výroba domácího repelentu proti klíšťatům

Návod na výrobu domácího repelentu proti klíšťatům bez chemie

Výroba domácího repelentu

Některé rostliny nám voní, ale hmyzu naštěstí ne. Díky tomu se dá vyrobit účinný domácí repelent, který odpudí mouchy i komáry.

Jak si připravit domácí repelent

U vody i jinde v přírodě nás umí hodně potrápit komáři a další bodavý hmyz. Vyrobte si proto účinný přírodní repelent podle Ládi Hrušky.