Kandovaná cuketa jako kiwi

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Máte rádi kandované ovoce? Paní Dvořáková divákům ukáže, jak vyrobit kandovanou cuketu, která bude chutnat jako kiwi. Na přípravu kandovaného kiwi vyrobeného z cukety potřebujeme vyzrálou cuketu. Je vhodné použít velkou cuketu, protože během sušení dojde k zmenšení až na třetinu proti původní velikosti. Dále budeme potřebovat sirup s příchutí kiwi. Obsah lahve se zředí půl litrem vody a nakrájí se cuketa na kostky 3 x 3 centimetry. Cuketu dáme vařit do zředěného sirupu a až nám zesklovatí, necháme 24 hodin odležet a opět mírně zahřejeme. V dalším kroku necháme cuketu okapat a dáme sušit. Cuketu sušíme v sušičce na 55 stupňů přibližně 20 až 22 hodin. Díky bílé barvě cukety, je možné barvit i jinými druhy sirupů a volit z nepřeberného množství příchutí.

Publikováno: 3.9.2017, Autor: Vychytávky Ládi Hrušky

Mohlo by vás dále zajímat

Jak pěstovat kiwi a ananas v našich podmínkách

Láďa Hruška navštíví pěstitele ananasovníku a kiwi a poradí, jaké potřebují podmínky. V závěru ukáže, jak ananas servírovat.

Kandované ovoce

O možnostech kandování ovoce a jeho využití na Vánoce.

Kandované ovoce

Dnes si ukážeme, jak si doma můžete vyrobit kandované ovoce. Naším hostem je paní Helena Uhrová.

Sibiřské kiwi

O pěstování a využití rostliny sibiřské kiwi.

Pěstování angreštových kiwi

Pěstování angreštových kiwi

Ovocná buchta s kefírem a cuketou

Každý, komu se přes léto urodila velká várka cuket a už se je nedaří vnucovat ani sousedům, by měl zbystřit. Paní Libuška zná delikatesní recept na buchtu, po které se nejen budete olizovat, ale také ztenčíte cuketové zásoby.