Hospodaření s dešťovou vodou

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Využití dešťové vody je ekonomické a ekologické. Povíme si, proč dešťovku zachytávat, jaké má využití, jaký je princip sběru dešťové vody a jaké jsou možnosti a kritéria výběru sběračů a nádob na dešťovou vodu. Poté se zaměříme na to, kam nádobu na dešťovou vodu umístit.

Publikováno: 28.3.2021, Autor: Receptář prima nápadů 4. epizoda, sezóna 2021

Mohlo by vás dále zajímat

Budeme hloubit jámu pro jímku na dešťovou vodu

V minulém díle jsme hloubili vedle domu díru na nový vstup do sklepa. Tak, když už tu těžkou techniku na pozemku máme, vyhloubíme rovnou i dráhy svodu dešťové vody a obrovskou jámu na betonovou jímku na dešťovou vodu.

Jak hospodařit s vodou na zahradě

Voda v zahradě je životodárnou tekutinou a není dobré s ní plýtvat. Naštěstí je spousta způsobů, jak vodu do zahrady přivést a úsporně s ní hospodařit.

Jak na jímání dešťové vody bez přetékání

Jímání dešťové vody by měl být pro všechny majitele zahrad a domů přirozený úkon. Ušetří se tím spousta pitné vody, protože dešťovou lze zalévat, prát a splachovat WC.

Víte, že existují různé druhy zálivek?

Na zahradě se nezalévá jen obyčejnou vodou. Vlastně ano, ale je potřeba si takovou zálivku umět zkorigovat.

Jak správně pracovat s dešťovou vodou?

Vytvořte si úleh nebo jezírko na zahradě a už se nemusíte bát sucha!

První zápisy ve stavebním deníku

Pepa s Pepou hodnotí uplynulý týden na stavbě procházením stavebního deníku. Řeší v něm například nedostatek vody ze studny (i když již je namontovaný nový darling), svod dešťové vody, rozebrané profily a další.