Projděte se s námi krásným českým lesem

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

České lesy jsou nádherné a pro nás velmi potřebné a užitečné. Proč pěstujeme stromy? Proč se o stromy staráme? Proč stromy kácíme? To vše je přirozený koloběh, kdy jsem si potřebný vzájemně, lidi a lesy. Pojďte se s námi projít krásnou lesní krajinou a vyslechnout si, jak na dřevo nahlíží, lesní průvodce Miloš Pochobradský.

Publikováno: 12.11.2019, Autor: Milosova lesni skolka 16. - Lesni poezie

Mohlo by vás dále zajímat

Znáte naše druhy lesů a jednotlivých stromů

V naší krásné krajině máme lesy listnaté, jehličnaté, i smíšené. Ve všech rostou rozmanité druhy stromů, jasan, dub, buk, či modřín.

Podívejte se s námi do opravdové lesní školky

V lesní školce lesníci pečují o nové mladé stromečky od zasazení semínka až po silnou mladou rostlinku, která může nahradit staré pokácené stromy.

Naučte se s námi, jak je důležitá lesní půda pro stromy

Lesní půda je důležitý základ pro celou přírodu, nejvíce pak pro lesní stromy. Čerpají z ní živiny a slouží jim pro ukotvení.

Odpadky do lesa nepatří

Chcete chodit do lesa plného odpadků, nebo chcete raději na procházce najít šišku, borůvky, maliny a houby? Nevhazujte proto odpadky do lesa a co můžete posbírejte.

Naše děti znají více africkou přírodu, než tu naši, a Milošova lesní školka to chce změnit

Ing. Miloš Pochobradský se rozhodl více přiblížit naši krásnou přírodu a život malým dětem, které více znají africká zvířata, než ta naše.

Máte rádi pexeso? A znáte lesní pexeso?

Učení o lese a v lese může být veliká zábava. Vyberte si několik šišek, rostlinek, větvičku a třeba malinu, a zkuste tyto věci v lese najít.