Rádi byste si zvelebili zahradu? Jaké máte možnosti financování?

Ač se to na první pohled nezdá, rekonstrukce zahrady není nejlevnější. Zvlášť pokud nechcete čekat a vše mít hotovo na jeden zátah. Jaké máte možnosti financování?

Rádi byste si zvelebili zahradu? Jaké máte možnosti financování?
Rádi byste si zvelebili zahradu? Jaké máte možnosti financování? (Zdroj: Unsplash.com / Raiffeisen stavební spořitelna)

Terasa, altán, chodníčky, travnatý koberec i vzrostlé stromy a záhony. To všechno – a nejen to – budete při rekonstrukci zahrady řešit. Navíc se vůbec nejedná o levnou záležitost, jak se na první pohled může zdát. Mnoho lidí se proto rozhodne náročnější rekonstrukci zahrady řešit půjčkou, nejčastější možností je hypotéka na rekonstrukci. Ale můžete ji použít i v případě zahrady?

Zahrada z vlastních zdrojů

Tou nejlepší možností je mít na rekonstrukci zahrady naspořeno a využít tedy jen své úspory. Nemusíte se tak zatěžovat úroky ani splácením. Ovšem našetřit potřebné množství peněz nějakou chvíli zabere, a to už by pro vás bylo výhodnější si zahradu upravovat postupně, tu udělat kus terasy, tu zasadit strom. To ale mnohé nebaví a chtějí si zahradu naplno užívat, ne se jenom dřít a výsledek v nedohlednu. I proto se mnozí raději rozhodnou pro hypotéku na rekonstrukci.

Hypotéka na rekonstrukci

Pokud budete chtít rekonstrukci zahrady řešit hypotékou, máte několik možností: účelová hypotéka, americká hypotéka, ale i spotřebitelský úvěr. I běžnou hypotéku na bydlení můžete využít na rekonstrukci zahrady a financovat z ní například koupi bazénu nebo terénní práce. Výhodnější ale bývá v případě, že koupíte nemovitost nebo stavíte a zároveň s tím se pustíte i do úpravy zahrady.

Americká hypotéka má velkou výhodu v tom, že ji můžete použít na cokoliv, tedy i na rekonstrukci a úpravu zahrady, abyste z ní vykouzlili oázu klidu. Často ale potřebujete mít našetřenou mnohem vyšší částku, abyste na ni dosáhli, a stejně tak může mít vyšší úrokovou sazbu než běžná hypotéka na bydlení.

Spotřebitelský úvěr je zase nejvýhodnější, když potřebujete jen nižší částky, ovšem mívají často vysoké úrokové sazby. Výhodou a zároveň lákadlem je, že i pár desítek tisíc si můžete ve splátkách rozložit na několik let.

Využijte REKOpůjčku od Raiffeisen stavební spořitelny

REKOpůjčka je produkt ušitý na míru rekonstrukcím a modernizacím. Navíc nepotřebujete mít nic naspořeno a do 1 milionu korun ani nepotřebujete nemovitosti k zástavě. Vytvořte si na zahradě svůj svět s REKOpůjčkou od Raiffky. Navíc tento úvěr využijete i na rekonstrukci garáže, kuchyně, koupelny nebo třeba půdy. A pro schválení úvěru stačí doložit fotky před a po rekonstrukci a položkový rozpočet.

Publikováno: 24.09.2020, Autor: | autor: Komerční prezentace

Mohlo by vás dále zajímat

6.díl Do Montérek! - Kouzlo starého mlýna

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Když to v mlýně neklape

Rekonstrukce koupelny

Ing. Jindřich Vařeka popovídá o rekonstrukci malých koupelen a ukáže řešení při volbě vany a nebo sprchy

Rekonstrukce zahrady

Ukázka zahrady procházející úplnou rekonstrukcí a povídání s majitelkou zahrady o plánech do budoucna

7. díl Do Montérek! - Vše pro děti

Rekonstrukce dětského pokoje v rodinném domě krok za krokem.

Jak vypadá rekonstrukce starého bytu?

Rekonstrukce starého bytu je náročná a nákladná. Vezmeme vás na návštěvu právě do jednoho takového bytu, který prošel velkou rekonstrukcí. Dozvíte se, jak realizovat architektovy nápady a převést je do skutečnosti nebo jak se kompletují nábytkové díly.

Jak správně namontovat okno

Jak správně namontovat okno poradí Pavel Zeman s Vilémem Hamplem.

ČTĚTE DÁLE

Použití rostlin se zajímavou texturou
Použití rostlin se zajímavou texturou

Zahrada

Rostliny s jedinečnou texturou přinášejí do zahradního designu a interiérů zcela nový rozměr. Dokážou okouzlit a přidat do prostoru zajímavý vizuální prvek.

Od semínka po sklizeň: Jak úspěšně pěstovat chilli papričky doma
Od semínka po sklizeň: Jak úspěšně pěstovat chilli papričky doma

Zahrada

Pěstování chilli papriček je zábavné a přináší řadu výhod – budete mít po ruce čerstvé domácí papričky a můžete si vybrat z široké škály odrůd.

Gutace a transpirace aneb Když rostliny pláčou
Gutace a transpirace aneb Když rostliny pláčou

Zahrada

Porozumění procesům gutace a transpirace je zásadní pro pochopení, jak rostliny regulují svou vodní bilanci a jak reagují na různé environmentální podmínky.

Plánování relaxační zahrady: Tipy pro malé stylové zahrady
Plánování relaxační zahrady: Tipy pro malé stylové zahrady

Zahrada

Vytvoření relaxační zahrady ve vašem malém venkovním prostoru může být úžasným způsobem, jak si užít klid a pohodu bez ohledu na velikost vašeho pozemku.

Co dělat s nerovnou plochou trávníku
Co dělat s nerovnou plochou trávníku

Zahrada

Trávník je základní prvek mnoha zahrad a venkovních prostorů i místo pro odpočinek. Co dělat, když se naše zahrada nebo dvůr potýká s nerovnou plochou?

I balkon můžete zalévat pohodlně
I balkon můžete zalévat pohodlně

Zahrada

I závlaha na balkoně může být snadná. Můžete si sem pořídit šikovné pomocníky, kteří vám pomůžou s tím, abyste s konví nemuseli běhat moc často.

Zjednodušte si péči o rostliny se samozavlažovacími květináči
Zjednodušte si péči o rostliny se samozavlažovacími květináči

Zahrada

Samozavlažovací květináč je skvělým pomocníkem při pěstování na balkonu i terase, ale i doma či na zahradě. Jaké výhody vám tyto speciální nádoby přinesou?

Vyberte rostlinám nádoby na míru
Vyberte rostlinám nádoby na míru

Zahrada

Víte, jaká je vhodná velikost nádoby na rostliny? Užitkové rostliny na balkoně či terase vyžadují vhodně velké nádoby, které jim dodají vše, co potřebují.

Poradíme, jaké rostliny si vysadit do truhlíků
Poradíme, jaké rostliny si vysadit do truhlíků

Zahrada

Máte rádi stálezelené trvalky nebo bylinky, ale bohužel nevlastníte zahradu? Nevadí, poradíme, jaké vhodné rostliny do truhlíků si můžete vysadit.

Co je důležité při stavbě terasy…
Co je důležité při stavbě terasy…

Zahrada

Pokud chcete na své zahradě i odpočívat, pak jistě plánujete založení nebo již máte vybudovanou zahradní terasu. Ta se nejčastěji zakládá přímo u domu a je to pomyslný přechod mezi domem samotným a zahradou. Pojďme se společně podívat na to, jaký materiál se pro ni hodí, kde je vhodné místo pro její stavbu i jak by měla být ve výsledku velká.

Něžný host z amerických prérií kvete až do listopadu
Něžný host z amerických prérií kvete až do listopadu

Zahrada

Svíčkovec na zahradě patří mezi nenáročné trvalky, které kvetou po celé léto až do prvních mrazů. Jeho kvítky připomínají drobné motýlky.

Jak se zbavit pařezů na zahradě
Jak se zbavit pařezů na zahradě

Zahrada

Potřebujete-li odstranit ze zahrady pařezy, po přestárlých nebo nemocných stromech, které jste museli porazit, máte několik možností. Můžete je zdolat pomocí těžké techniky, nebo je umně zamaskovat a využít jako neotřelé dekorace. Kterou variantu zvolíte?