Zábava napořád – zahradní minigolf

Minigolf na zahradě je skvělá a nakažlivá zábava. Stává se pravidelně, že začnou hrát děti – a za chvíli neodolají ani dospělí. Nebo někdo začne jen tak trénovat a zanedlouho je z toho velký zahradní minigolfový match. Pokud nemáte v zahradě místo na regulérní minigolfové hřiště, což je náročnější stavebně i finančně, existuje i rychlé řešení – přenosné hřiště.

Zábava napořád – zahradní minigolf
Zábava napořád – zahradní minigolf (Zdroj: shutterstock.com)

Pro nejmenší jsou tu jednoduché plastové skládačky, u kterých se z několika segmentů dá sestavit různě dlouhé minigolfové hřiště. Stojí něco kolem 1700 korun a nabízejí ho například miminka-deti.cz  nebo utricertiku.cz . Tento minigolf postavíme dětem na dlažbu, pískovou plochu nebo trávník. Pro děti větší a dospělé už hledejte mezi výrobky označené jako mobilní, případně přenosné minigolfové hřiště.

Kde bude minigolf stát

Na přenosné hřiště si předem připravíme vhodné místo a upravíme terén. Na pět metrů dlouhou dráhu, která je v nabídce českých obchodů, musíme mít prostor 7 metrů dlouhý a nejméně 2,5 metru široký. Bude se nám tak kolem dráhy dobře pohybovat; můžeme ale stoupat i na ní, je pochozí. V malé zahradě je místo na minigolf víceméně dáno, máme-li ale prostoru více, vybírejte prostor příjemný, klidný a částečně zastíněný. Na přenosnou dráhu, která je ve dvou kusech, z nichž každý váží kolem 40 kg, musíme připravit pevný terén. Postačí ideálně rovná betonová plocha, hezčí je dlažba, zámková nebo vymývaná. Efektní je pak i velký dřevěný rošt. Potom už se přiveze dráha, dlouhá 5 metrů a široká něco přes půl metru. Je rozložená, dva 2,5metrové díly jednoduše propojíme.

TIP: dráha nemusí v zimě zahálet, pokud na ni najdete příslušně rovnou a velkou plochu, můžete hrát minigolf celoročně. Třeba v garáži nebo doma v prostorné hale.

Kde a co nakoupit

Takovou zahradní přenosnou minigolfovou dráhu najdete například na minigolfshop.cz . V ceně je i jedna hůl a dva míčky. Nebo ji prodává také eshopbobr.cz, kde mají zajímavé doplňky – kuželky nebo kuličky na dráhu, což zase dětem rozšíří možnosti využití dráhy. Obchody prodávají i hole, míčky, příslušenství ai dětské minigolfové hole. Na základní dráhu na konci s důlkem v kruhu o průměru 1,2 metru přikoupíme zároveň doplňky, které dráhu udělají pokaždé jinou – a tak vlastně dosáhneme toho, že budeme mít doma na zahradě celé minigolfové hřiště. V nabídce mají obchody různé kovové nebo různobarevné plastové loopingy, jamky, šneky, tunely a nejrůznější překážky. Sada základních překážek je k mání v případě zakoupení s dráhou za výhodnou cenu. Zbytek můžeme přikupovat i postupně.

Další možné hřiště je už mnohem náročnější: je to minigolf z jednoho kusu, samonosná betonová dráha. Protože to už je ale jiná kapitola, vrátíme se k tématu betonových zahradních minigolfových hřišť jindy.

O dalších možnostech sportování na zahradě si přečtěte v článku Zahrada a různé druhy sportu.

Alena Jansová

Publikováno: 27.05.2019

Mohlo by vás dále zajímat

Jak si postavit model autodráhy

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Ukázka autodráhy postavené v bytě.

Budeme hloubit jámu pro jímku na dešťovou vodu

V minulém díle jsme hloubili vedle domu díru na nový vstup do sklepa. Tak, když už tu těžkou techniku na pozemku máme, vyhloubíme rovnou i dráhy svodu dešťové vody a obrovskou jámu na betonovou jímku na dešťovou vodu.

Opičí dráha pro psa + sensory garden

Vymyslet pro vaše psa vhodnou zábavu, aby se doma nenudil není úplně jednoduché. Vyzkoušejte třeba opičí dráhu.

Jak vychovat bígla

Reportáž o tom, že i bígla je možné vychovat.

16. díl: Petr Skácel - loutkař - TV verze

Petr je loutkář světového formátu, který kromě svých dvou krámků v Nerudově ulici pomáhal založit také loutkovou univerzitu. Jeho výtvory používá ve svých filmech třeba i společnost Disney.

Upoutávka pořadu Řemeslo nenahradíš umělecká keramička

Keramice se věnuje již od školky, kdy začala s volnou tvorbou soch zvířat. Toto téma neopustila posléze ani v dospělosti.

ČTĚTE DÁLE

Od semínka po sklizeň: Jak úspěšně pěstovat chilli papričky doma
Od semínka po sklizeň: Jak úspěšně pěstovat chilli papričky doma

Zahrada

Pěstování chilli papriček je zábavné a přináší řadu výhod – budete mít po ruce čerstvé domácí papričky a můžete si vybrat z široké škály odrůd.

Gutace a transpirace aneb Když rostliny pláčou
Gutace a transpirace aneb Když rostliny pláčou

Zahrada

Porozumění procesům gutace a transpirace je zásadní pro pochopení, jak rostliny regulují svou vodní bilanci a jak reagují na různé environmentální podmínky.

Plánování relaxační zahrady: Tipy pro malé stylové zahrady
Plánování relaxační zahrady: Tipy pro malé stylové zahrady

Zahrada

Vytvoření relaxační zahrady ve vašem malém venkovním prostoru může být úžasným způsobem, jak si užít klid a pohodu bez ohledu na velikost vašeho pozemku.

Co dělat s nerovnou plochou trávníku
Co dělat s nerovnou plochou trávníku

Zahrada

Trávník je základní prvek mnoha zahrad a venkovních prostorů i místo pro odpočinek. Co dělat, když se naše zahrada nebo dvůr potýká s nerovnou plochou?

I balkon můžete zalévat pohodlně
I balkon můžete zalévat pohodlně

Zahrada

I závlaha na balkoně může být snadná. Můžete si sem pořídit šikovné pomocníky, kteří vám pomůžou s tím, abyste s konví nemuseli běhat moc často.

Zjednodušte si péči o rostliny se samozavlažovacími květináči
Zjednodušte si péči o rostliny se samozavlažovacími květináči

Zahrada

Samozavlažovací květináč je skvělým pomocníkem při pěstování na balkonu i terase, ale i doma či na zahradě. Jaké výhody vám tyto speciální nádoby přinesou?

Vyberte rostlinám nádoby na míru
Vyberte rostlinám nádoby na míru

Zahrada

Víte, jaká je vhodná velikost nádoby na rostliny? Užitkové rostliny na balkoně či terase vyžadují vhodně velké nádoby, které jim dodají vše, co potřebují.

Poradíme, jaké rostliny si vysadit do truhlíků
Poradíme, jaké rostliny si vysadit do truhlíků

Zahrada

Máte rádi stálezelené trvalky nebo bylinky, ale bohužel nevlastníte zahradu? Nevadí, poradíme, jaké vhodné rostliny do truhlíků si můžete vysadit.

Co je důležité při stavbě terasy…
Co je důležité při stavbě terasy…

Zahrada

Pokud chcete na své zahradě i odpočívat, pak jistě plánujete založení nebo již máte vybudovanou zahradní terasu. Ta se nejčastěji zakládá přímo u domu a je to pomyslný přechod mezi domem samotným a zahradou. Pojďme se společně podívat na to, jaký materiál se pro ni hodí, kde je vhodné místo pro její stavbu i jak by měla být ve výsledku velká.

Něžný host z amerických prérií kvete až do listopadu
Něžný host z amerických prérií kvete až do listopadu

Zahrada

Svíčkovec na zahradě patří mezi nenáročné trvalky, které kvetou po celé léto až do prvních mrazů. Jeho kvítky připomínají drobné motýlky.

Jak se zbavit pařezů na zahradě
Jak se zbavit pařezů na zahradě

Zahrada

Potřebujete-li odstranit ze zahrady pařezy, po přestárlých nebo nemocných stromech, které jste museli porazit, máte několik možností. Můžete je zdolat pomocí těžké techniky, nebo je umně zamaskovat a využít jako neotřelé dekorace. Kterou variantu zvolíte?

Dílna a její vybavení. Bez čeho se neobejdete?
Dílna a její vybavení. Bez čeho se neobejdete?

Zahrada

Zařizujete dílnu a nevíte, co všechno do ní pořídit, aby sloužila jako dobré zázemí pro dům či zahradu? Poradíme vám!