Šikovné nápady pro vaši zahradu

Zakládáte nebo zvelebujete svou zahradu? Vyzkoušejte naše šikovné nápady, jako jsou například zvýšené mobilní záhonky, nápadité umělé kameny, anebo protihlukové květinové stěny.

Šikovné nápady pro vaši zahradu
Šikovné nápady pro vaši zahradu (Zdroj: shutterstock.com)

Modul mnoha tváří

Také nepatříte mezi příznivce betonových prvků v zahradě? Nahraďte beton jeho ekologickou alternativou v podobě polyetylénových modulů L-WALL, ze kterých si můžete poskládat, nač si jen vzpomenete. Je libo podpěrná zídka či terasa, dětské pískoviště, mobilní květinový záhon, příležitostné dekorativní prvky, zvýšené mobilní záhonky pro babičky a dědečky, anebo pro handicapované? Všechny tyto možnosti nabízí neobyčejně praktický modul tvaru L(neboli L-WALL), který umožňuje ukotvit spodní stěnu do země hřeby a zatížit zásypem, čímž vznikne velice odolná a stabilní stěna.

Zahrádka jako stavebnice

Protože jednotlivé moduly lze kloubově spojovat, můžete je skládat jako stavebnici a vytvářet tak libovolné tvary. Kloubová pohyblivost bloků se pohybuje od 90 do 270 stupňů.  Moduly se vyrábějí z 100% recyklovatelného materiálu, šetrného vůči životnímu prostředí. Nízká hmotnost použitého materiálu (který je 20x lehčí než beton) umožňuje snadnou ruční montáž bez nutnosti použití těžké techniky. Za zmínku rovněž stojí užitné vlastnosti, jako je odolnost vůči mrazu, nepropustnost a snadná odstranitelnost sprejů. Pokud jde o konečnou úpravu vzhledu, můžete vybírat z široké nabídky barev.

Umělé kameny originálně zkrášlí Vaši zahradu

Pokud hledáte způsob, jak originálně oživit svou zahradu, vyzkoušejte ekologickou alternativu balvanu Magic Stone. Tento umělý kámen vzbudil velký ohlas na letošním Stavebním veletrhu v Brně, kde si mnoho návštěvníků kromě jeho krásného vzhledu rovněž pochvalovalo, jak příjemně se na něm sedí. Na rozdíl od klasického kamene totiž není Magic Stone studený a tvrdý, ale mírně pruží. Pokud se rozhodnete, že využijete Magic Stone k tomu, abyste zatraktivnili svou zahradu, během práce jistě oceníte nízkou hmotnost, a tedy i snadnou manipulaci umožňující použití také v těžko dostupných místech. Nápadité polyetylénové květináče neobvyklého tvaru lze díky možnosti výběru z pěti barev (pálená hlína, čedič, pískovec, žula, vápenec) dokonale sladit s Vaším exteriérem, ale i s interiérem. Především v exteriéru oceníte barevnou a tvarovou stálost, stejně jako snadnou odstranitelnost sprejů. Stejně jako tarasy jsou také záhozy šetrné vůči životnímu prostředí.

Květinové stěny ochrání Vaše soukromí

A nakonec ještě jedna novinka. Mechově zelené květinové stěny představují účinné řešení, jak si na vlastní zahradě rychle zajistit dostatek soukromí. Mezi jejich hlavní přednosti patří okamžité pokrytí vegetační plochy. Stěny se pyšní promyšleným konceptem šuplíčků pro optimální zadržení vody s minimálním odpařováním. Jsou velmi estetické a protihlukové. Vylučují sprejerství, lze je recyklovat a nabízejí dvě možnosti použití: samostojné upevnění, anebo upevnění na zeď. V případě větší stěny jistě oceníte praktické doplňky, jako jsou například zavlažovací nebo přihnojovací sady. Také vás tyto šikovné nápady zaujaly? Objednat si je můžete na www.floravil.cz.

Komerční článek

Publikováno: 02.04.2019

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

ČTĚTE DÁLE

Poradíme, jaké rostliny si vysadit do truhlíků
Poradíme, jaké rostliny si vysadit do truhlíků

Zahrada

Máte rádi stálezelené trvalky nebo bylinky, ale bohužel nevlastníte zahradu? Nevadí, poradíme, jaké vhodné rostliny do truhlíků si můžete vysadit.

Co je důležité při stavbě terasy…
Co je důležité při stavbě terasy…

Zahrada

Pokud chcete na své zahradě i odpočívat, pak jistě plánujete založení nebo již máte vybudovanou zahradní terasu. Ta se nejčastěji zakládá přímo u domu a je to pomyslný přechod mezi domem samotným a zahradou. Pojďme se společně podívat na to, jaký materiál se pro ni hodí, kde je vhodné místo pro její stavbu i jak by měla být ve výsledku velká.

Něžný host z amerických prérií kvete až do listopadu
Něžný host z amerických prérií kvete až do listopadu

Zahrada

Svíčkovec na zahradě patří mezi nenáročné trvalky, které kvetou po celé léto až do prvních mrazů. Jeho kvítky připomínají drobné motýlky.

Jak se zbavit pařezů na zahradě
Jak se zbavit pařezů na zahradě

Zahrada

Potřebujete-li odstranit ze zahrady pařezy, po přestárlých nebo nemocných stromech, které jste museli porazit, máte několik možností. Můžete je zdolat pomocí těžké techniky, nebo je umně zamaskovat a využít jako neotřelé dekorace. Kterou variantu zvolíte?

Dílna a její vybavení. Bez čeho se neobejdete?
Dílna a její vybavení. Bez čeho se neobejdete?

Zahrada

Zařizujete dílnu a nevíte, co všechno do ní pořídit, aby sloužila jako dobré zázemí pro dům či zahradu? Poradíme vám!

Přírodní zahrada může být i ta vaše
Přírodní zahrada může být i ta vaše

Zahrada

Chcete poznat principy přírodní zahrady? Jsou jednoduché a možná už některé z nich provádíte v praxi. Co je tedy přírodní zahrada a jak jí dosáhnout?

Lopatičky dejte trpaslíkům, na zahradu patří technika
Lopatičky dejte trpaslíkům, na zahradu patří technika

Zahrada

Dnešní uspěchaná doba nemusí znamenat nepořádek a chaos na pozemku kolem domu. Na zahradu patří technika. Ruční nářadí nahradily zahradní stroje.

Malý balkón jako mini relaxační zóna
Malý balkón jako mini relaxační zóna

Zahrada

Vlastníte malý balkón, který téměř nevyužíváte? Můžete si z něj vytvořit příjemné místo na relaxaci. Stačí několik málo úprav a vhodná zeleň.

Na zahradu patří i rostliny odpuzující klíšťata a další havěť
Na zahradu patří i rostliny odpuzující klíšťata a další havěť

Zahrada

Klíšťata nežijí pouze v lesích, ale vyskytují se i na našich zahradách. Zde se však můžeme chránit a vysadit na pozemku rostliny odpuzující klíšťata.

Skleník – ideální řešení pro milovníky zahrady
Skleník – ideální řešení pro milovníky zahrady

Zahrada

Kromě zahradního domku na nářadí, který opravdu využije každý, kdo na zahradě rád pracuje a vlastní zahradní techniku či nářadí, využije každý milovník zahradničení také pařník nebo skleník. Právě skleník může mít mnoho podob a na výběr máme z mnoha materiálů, rozhodně není k mání pouze tradiční sklo. Vůbec dokonce není pravda, že se skleník vejde jen na velkou zahradu, i na malých pozemcích totiž můžete zvolit stavbu o půdorysu několika málo metrech čtverečních nebo dokonce variantu přistavěnou ke stěně domu nebo jiné zahradní stavby.

Doupné stromy v zahradách pomáhají ptactvu
Doupné stromy v zahradách pomáhají ptactvu

Zahrada

V lesích zůstávají doupné stromy ponechány přesto, že bývají napadené, odumřelé, skácené atd. Existují nejrůznější projekty na ochranu doupných stromů, které jsou podporovány hlavně společností Lesy České republiky. I my však na našich zahradách můžeme ptactvo podporovat právě tím, že jim zde nějaké stromy k hnízdění a přebývání ponecháme.

Chata po zimě si žádá generálku. Na co nezapomenout?
Chata po zimě si žádá generálku. Na co nezapomenout?

Zahrada

Jaro zaklepe na dveře ani ne za měsíc a s ním ožijí naše chaty, chalupy a zahradní kolonie. Na zimu jste jistě víkendové domy důkladně zazimovali, ale i tak vás na jaře čeká hromada práce, než se budete moci usadit od křesla a užívat si venkovský klid. Vyhrňte si rukávy, jdeme na to!