Šikovné nápady pro vaši zahradu

Zakládáte nebo zvelebujete svou zahradu? Vyzkoušejte naše šikovné nápady, jako jsou například zvýšené mobilní záhonky, nápadité umělé kameny, anebo protihlukové květinové stěny.

Šikovné nápady pro vaši zahradu
Šikovné nápady pro vaši zahradu (Zdroj: shutterstock.com)

Modul mnoha tváří

Také nepatříte mezi příznivce betonových prvků v zahradě? Nahraďte beton jeho ekologickou alternativou v podobě polyetylénových modulů L-WALL, ze kterých si můžete poskládat, nač si jen vzpomenete. Je libo podpěrná zídka či terasa, dětské pískoviště, mobilní květinový záhon, příležitostné dekorativní prvky, zvýšené mobilní záhonky pro babičky a dědečky, anebo pro handicapované? Všechny tyto možnosti nabízí neobyčejně praktický modul tvaru L(neboli L-WALL), který umožňuje ukotvit spodní stěnu do země hřeby a zatížit zásypem, čímž vznikne velice odolná a stabilní stěna.

Zahrádka jako stavebnice

Protože jednotlivé moduly lze kloubově spojovat, můžete je skládat jako stavebnici a vytvářet tak libovolné tvary. Kloubová pohyblivost bloků se pohybuje od 90 do 270 stupňů.  Moduly se vyrábějí z 100% recyklovatelného materiálu, šetrného vůči životnímu prostředí. Nízká hmotnost použitého materiálu (který je 20x lehčí než beton) umožňuje snadnou ruční montáž bez nutnosti použití těžké techniky. Za zmínku rovněž stojí užitné vlastnosti, jako je odolnost vůči mrazu, nepropustnost a snadná odstranitelnost sprejů. Pokud jde o konečnou úpravu vzhledu, můžete vybírat z široké nabídky barev.

Umělé kameny originálně zkrášlí Vaši zahradu

Pokud hledáte způsob, jak originálně oživit svou zahradu, vyzkoušejte ekologickou alternativu balvanu Magic Stone. Tento umělý kámen vzbudil velký ohlas na letošním Stavebním veletrhu v Brně, kde si mnoho návštěvníků kromě jeho krásného vzhledu rovněž pochvalovalo, jak příjemně se na něm sedí. Na rozdíl od klasického kamene totiž není Magic Stone studený a tvrdý, ale mírně pruží. Pokud se rozhodnete, že využijete Magic Stone k tomu, abyste zatraktivnili svou zahradu, během práce jistě oceníte nízkou hmotnost, a tedy i snadnou manipulaci umožňující použití také v těžko dostupných místech. Nápadité polyetylénové květináče neobvyklého tvaru lze díky možnosti výběru z pěti barev (pálená hlína, čedič, pískovec, žula, vápenec) dokonale sladit s Vaším exteriérem, ale i s interiérem. Především v exteriéru oceníte barevnou a tvarovou stálost, stejně jako snadnou odstranitelnost sprejů. Stejně jako tarasy jsou také záhozy šetrné vůči životnímu prostředí.

Květinové stěny ochrání Vaše soukromí

A nakonec ještě jedna novinka. Mechově zelené květinové stěny představují účinné řešení, jak si na vlastní zahradě rychle zajistit dostatek soukromí. Mezi jejich hlavní přednosti patří okamžité pokrytí vegetační plochy. Stěny se pyšní promyšleným konceptem šuplíčků pro optimální zadržení vody s minimálním odpařováním. Jsou velmi estetické a protihlukové. Vylučují sprejerství, lze je recyklovat a nabízejí dvě možnosti použití: samostojné upevnění, anebo upevnění na zeď. V případě větší stěny jistě oceníte praktické doplňky, jako jsou například zavlažovací nebo přihnojovací sady. Také vás tyto šikovné nápady zaujaly? Objednat si je můžete na www.floravil.cz.

Komerční článek

Publikováno: 02.04.2019

Mohlo by vás dále zajímat

Technici z Alcaplastu namontovali do WC místnosti WC panel s tlačítkem

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Před tím, než se začne pracovat na místnosti, která je pro Karla na baráku skoro nejdůležitější, a tou je WC, musí proběhnout instalace WC modulu od AlcaPlastu a jeho napojení na odpad.

Tak se staví dnes - jak se staví modulární dům

Stavba modulárního domu je jako obrovská stavebnice. Tuhle ale bez lešení a jeřábu nesestavíte.

Tak se staví dnes: Sendvičové stavby na míru

Montované neboli sendvičové dřevostavby jsou nejčastěji stavěné dřevostavby v České republice. Seznámíme vás s touto technologií, která má u nás zelenou.

Fachman Pepa v zajetí WC modulů v showroomu AlcaPlastu

Pepa byl na exkurzi v AlcaPlastu a nechal si ukázat různé druhy WC modulů

Návod na výrobu vlastního zahradního domečku

Zahradní domeček má spoustu výhod. Poslouží jako úschovna zahradního nářadí, děti v něm mohou mít své malé království.

Jak instalovat odpady v kuchyni a na WC v tiny house?

Nainstalovat si opad v kuchyni nebo koupelně v tiny house není jen tak.

ČTĚTE DÁLE

Lobelky vnesou do zahrady záplavu barev a květů
Lobelky vnesou do zahrady záplavu barev a květů

Zahrada

Lobelky jsou jedny z nejoblíbenějších letniček vysazovaných do truhlíků a nádob. Skvěle vypadají v nejrůznějších závěsných nádobách.

Jak zjistit a ovlivnit kvalitu vody?
Jak zjistit a ovlivnit kvalitu vody?

Zahrada

Voda je nezbytná pro veškeré formy života. Bohužel, znečištění vody je stále rostoucím problémem, který ohrožuje jak ekosystémy, tak lidské zdraví.

Použití rostlin se zajímavou texturou
Použití rostlin se zajímavou texturou

Zahrada

Rostliny s jedinečnou texturou přinášejí do zahradního designu a interiérů zcela nový rozměr. Dokážou okouzlit a přidat do prostoru zajímavý vizuální prvek.

Od semínka po sklizeň: Jak úspěšně pěstovat chilli papričky doma
Od semínka po sklizeň: Jak úspěšně pěstovat chilli papričky doma

Zahrada

Pěstování chilli papriček je zábavné a přináší řadu výhod – budete mít po ruce čerstvé domácí papričky a můžete si vybrat z široké škály odrůd.

Gutace a transpirace aneb Když rostliny pláčou
Gutace a transpirace aneb Když rostliny pláčou

Zahrada

Porozumění procesům gutace a transpirace je zásadní pro pochopení, jak rostliny regulují svou vodní bilanci a jak reagují na různé environmentální podmínky.

Plánování relaxační zahrady: Tipy pro malé stylové zahrady
Plánování relaxační zahrady: Tipy pro malé stylové zahrady

Zahrada

Vytvoření relaxační zahrady ve vašem malém venkovním prostoru může být úžasným způsobem, jak si užít klid a pohodu bez ohledu na velikost vašeho pozemku.

Co dělat s nerovnou plochou trávníku
Co dělat s nerovnou plochou trávníku

Zahrada

Trávník je základní prvek mnoha zahrad a venkovních prostorů i místo pro odpočinek. Co dělat, když se naše zahrada nebo dvůr potýká s nerovnou plochou?

I balkon můžete zalévat pohodlně
I balkon můžete zalévat pohodlně

Zahrada

I závlaha na balkoně může být snadná. Můžete si sem pořídit šikovné pomocníky, kteří vám pomůžou s tím, abyste s konví nemuseli běhat moc často.

Zjednodušte si péči o rostliny se samozavlažovacími květináči
Zjednodušte si péči o rostliny se samozavlažovacími květináči

Zahrada

Samozavlažovací květináč je skvělým pomocníkem při pěstování na balkonu i terase, ale i doma či na zahradě. Jaké výhody vám tyto speciální nádoby přinesou?

Vyberte rostlinám nádoby na míru
Vyberte rostlinám nádoby na míru

Zahrada

Víte, jaká je vhodná velikost nádoby na rostliny? Užitkové rostliny na balkoně či terase vyžadují vhodně velké nádoby, které jim dodají vše, co potřebují.

Poradíme, jaké rostliny si vysadit do truhlíků
Poradíme, jaké rostliny si vysadit do truhlíků

Zahrada

Máte rádi stálezelené trvalky nebo bylinky, ale bohužel nevlastníte zahradu? Nevadí, poradíme, jaké vhodné rostliny do truhlíků si můžete vysadit.

Co je důležité při stavbě terasy…
Co je důležité při stavbě terasy…

Zahrada

Pokud chcete na své zahradě i odpočívat, pak jistě plánujete založení nebo již máte vybudovanou zahradní terasu. Ta se nejčastěji zakládá přímo u domu a je to pomyslný přechod mezi domem samotným a zahradou. Pojďme se společně podívat na to, jaký materiál se pro ni hodí, kde je vhodné místo pro její stavbu i jak by měla být ve výsledku velká.