Feng-šuej ve vaší zahradě

Ne každý rád pracuje na zahradě. Většina z nás si chce po práci sednout do pohodlného zahradního křesla a v klidu relaxovat. Abyste ale načerpali maximum energie, neměli by vás obklopovat negativní prvky. Pokud se zajímáte o Feng-šuej, řekneme vám, jak ho zakomponovat do vaší zahrady.

Feng-šuej ve vaší zahradě
Feng-šuej ve vaší zahradě (Zdroj: shutterstock.com)

Jistě se shodneme na tom, že pokud vyznáváte toto východní učení, žijete podle něho, dům máte také zařízený v tomto stylu, pak je přímo nesmyslné se obklopovat zahradou, která je přesným opakem vašeho přesvědčení. Vzhledem k tomu, že energie k vám do domu prochází dveřmi a okny, pokud pochází ze zahrady, kde je nepořádek, tak přesně takovou energii můžete čekat i v domě.
Sledujete-li trendy ve Feng-šuej zahradách, nejspíš vás asi překvapují nádherné fotografie, na kterých jsou zahrady o rozloze několika tisíců metrů čtverečních. Na nich vyniknou nádherné keře různých tvarů ale co my ostatní, co máme zahradu daleko menší? Můžeme být naprosto klidní. Ve Feng-šuej nejde o rozlohu, ale o rozmístění prvků a vyvážení energie.
Nejdůležitější pro to, aby  k nám proudila energie Chi, je odstranit všechny nepotřebné předměty ze zahrady. Věci, které máte poházené v rohu pod plachtou, nebo kusy něčeho, o čem jste tvrdili, že se to jistě ještě hodí.

Máte-li uklizeno, rozhlédněte se okolo sebe a rozmyslete, kudy chodíte, kde budete raději sedět(pokud již nemáte napevno vybudované sezení). Také zvolte vhodné místo na fontánu nebo jezírko. Je jedno, jak velké si můžete dovolit. Voda je velmi důležitým prvkem ve Feng-šuej zahradě. Je sběratelem dobré energie Chi. Starejte se o to, aby jezírko bylo stále čisté, pak i energie z něho proudící bude čistá.
Ve Feng-šuej zahradě jsou doporučovány barevné květiny a keříky, které kvetou většinu roku. Přitahuje to energie a také vypadá dobře. Vyvarujte se kaktusům a rostlinám které mají ostny. Vytvářejí agresivní energii. Máte-li na zahradě stromy, snažte se, aby dosahovaly výšky maximálně dvou třetin domu. Jsou-li vyšší, zabraňují proudění energie.

Zasaďte si  na zahradu bylinky pro zdraví a přísun energie Chi. Nejoblíbenější je bazalka, jasmín, levandule a rozmarýn. Nejenže mají léčivé účinky, pokud si je přidáte do jídla nebo čaje, ale také nádherně voní.
Rohy vaší nové Feng-šuej zahrady nenechávejte prázdné. Postavte do nich nádobu s květinou nebo nějakou sošku. Jejich absence by vyvolala úbytek financí.

Osvětlení zahrady je také velmi důležité. Použijte malá světýlka do rohů zahrady, aby ohraničila místo a osvítila zajímavé keře o rostliny. Velké světlo svítící na jihozápadní straně zahrady přináší stabilitu do vašeho stávajícího vztahu a světlem na západě si zlepšíte romantické vyhlídky. Můžete si pořídit krásné lampičky nebo použít sklenice s čirého skla s čajovou svíčkou uvnitř. Je to jen na vás.

O Feng-šuej zahradu byste se měli s láskou starat, ne na ní otročit. Pravidelně sekat trávu, čistit jezírko a cesty. Pokud ji „nepřeplácáte“ množstvím květů a keřů, údržba  bude trvat okolo hodinky v závislosti na velikosti zahrady. Pak už jen můžete odpočívat a čerpat energii, kterou tolik potřebujete.

Sabrina Harisová

Publikováno: 22.05.2019

Mohlo by vás dále zajímat

Tlustice čili sukulent peněz a štěstí

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Tlustice krásně dotváří interiér. Umí prý přičarovat peníze a štěstí, a také pomáhá s opary a afty v puse.

Budování japonské zahrady

Víte, jaké náležitosti by měla splňovat typická japonská zahrada?

Bílá zahrada

Vytváření bílé zahrady - vysazování primárně bíle kvetoucích rostlin a keřů

Kámen v zahradě

Kámen v zahradě

Dalibor Janda a jeho zahrada

Reportáž s Daliborem Jandou a povídání o jeho zahradě, kamenných prvcích v a sochách v ní umístěných

Pavel Bobek a jeho zahrada

Přemek Podlaha je se štábem Receptáře na návštěvě na zahradě u Pavla Bobka

ČTĚTE DÁLE

Vytvořte si i vy na své zahradě svou oázu
Vytvořte si i vy na své zahradě svou oázu

Smyslová zahrada

Tekoucí voda přináší do zahrady život a pohyb. Dnes již vodu můžete mít i bez přičinění přírody. Inspirujte se u nás a vyberte si ten správný vodní prvek.

Relaxační zóny na zahradě pomohou po těle i na duchu
Relaxační zóny na zahradě pomohou po těle i na duchu

Smyslová zahrada

Relaxační zóny na zahradě vytvoříte podle potřeby. Báječně si zde odpočinete a ještě přitom třeba uvaříte něco dobrého, nebo zasadíte a sklidíte.

Feng-šuej ve vaší zahradě
Feng-šuej ve vaší zahradě

Smyslová zahrada

Ne každý rád pracuje na zahradě. Většina z nás si chce po práci sednout do pohodlného zahradního křesla a v klidu relaxovat. Abyste ale načerpali maximum energie, neměli by vás obklopovat negativní prvky. Pokud se zajímáte o Feng-šuej, řekneme vám, jak ho zakomponovat do vaší zahrady.

Voňavé dřeviny k domu i do zahrady – 1. část
Voňavé dřeviny k domu i do zahrady – 1. část

Smyslová zahrada

Není nad posezení zahalené do jemného oparu krásných vůní zahradních dřevin. A pro takovou příležitost jich můžeme do své zahrady vybírat z poměrně rozsáhlého množství. Ať už bude naše volba při výběru zaměřena na typ růstu dřeviny, na barvu jeho květů anebo intenzitu vůní, zcela jistě bychom si ale neměli nechat ujít příležitost tyto vonné dřeviny ve svých zahradách vysadit.