Chcete mít krásně upravený trávník?

Krásně upravený trávník je chloubou každého zahrádkáře. Zároveň však vyžaduje pravidelnou péči, věnujte proto zvýšenou pozornost výběru správného náčiní na jeho úpravy, abyste dosáhli perfektních výsledků rychle a jednoduše.

Chcete mít krásně upravený trávník?
Chcete mít krásně upravený trávník? (Zdroj: shutterstock.com)

Hlavním měřítkem při výběru sekačky by měla být velikost sekané plochy. Platí jednoduchá úměrnost: čím větší trávník, tím širší záběr sekání. V úvahu musíte vzít také systém sekání, který závisí na frekvenci sekání a typu trávníku. Pokud sekáte trávník často, abyste dosáhli perfektních výsledků, je pro vás ideální mulčování. Jedná se o sekání,  při kterém je tráva posekána na drobné částečky, které jsou ponechány na trávníku a působí jako hnojivo. Pokud neradi hrabete, rozhodně si pořiďte sekačku se sběrným košem. Její výhodou je úspora času a okamžitě upravený vzhled trávníku.

Sekačka Husqvarna LC 348V nabízí oba zmiňované systémy sekání, můžete si tak vybrat přesně podle vaší aktuální potřeby. Žací kotouč je navržen tak, aby při rotaci vytvořil vzestupný proud vzduchu. Ten zvedá trávu, aby bylo umožněno její rovnoměrné sekání. Funkce AutoWalk™ umožňuje rychlost regulovat jednoduše a pohodlně pouze jednou rukou. Bezpečnost při sekání zajišťuje bezpečnostní rukojeť, která okamžitě zastaví žací nůž a motor, jestliže obsluha stroje uvolní sevření ovládací rukojeti.

Doporučená maloobchodní cena sekačky Husqvarna LC 348V je 14 990 Kč včetně DPH.

Při péči o opravdu rozsáhlé pozemky se vám jistě bude hodit zahradní traktor, který můžete díky rozsáhlému příslušenství používat po celý rok. Novinkou tohoto roku je traktor Husqvarna TC 130 s hydrostatickou převodovkou a motorem Briggs & Stratton s plně tlakovým mazáním, který se snadno startuje pomocí funkce automatického sytiče. Traktor se velmi dobře ovládá a uživateli umožňuje díky ergonomickým prvkům velmi pohodlnou práci. Péče o zahradu se tak stane díky tomuto stroji radostí.

Doporučená maloobchodní cena traktoru Husqvarna TC 130 je 53 990 Kč včetně DPH.

Řešení však existuje i pro ty, které představa každotýdenního opečovávání trávníku ničí. Pro ně je ideálním pomocníkem robotická sekačka, která trávník upraví profesionálně a zcela sama. Pracuje navíc v jakýchkoliv povětrnostních podmínkách a může sekat klidně i v noci. Husqvarna Automower® 330X je robotickou sekačkou, která je navíc vybavena GPS systémem. Díky němu si vytváří mapu zahrady, včetně umístění ohraničujících a naváděcích vodičů. Sekačka následně umí rozpoznat, které části zahrady již sekala, a podle toho upravuje svůj pohyb při sečení. Je vhodná pro travnaté plochy s rozlohou do 3200 m² a sklonem do 45 %. Vylepšený design, mechanická robustnost, elektrické nastavení výšky sečení, časovač dle počasí a automatické přizpůsobení průjezdu úzkými částmi zahrady, dělají z tohoto modelu perfektního pomocníka. Aby byl trávník co nejhezčí, Automower® se po něm pohybuje v nepravidelných vzorech, odřezky trávy navíc nechává ležet na trávníku jako přírodní hnojivo. Proti krádeži je chráněn alarmem a osobním PIN kódem.

 

Doporučená maloobchodní cena sekačky Husqvarna Automower® 330X je 79 490 Kč včetně DPH.

Všechny produkty jsou k dostání v síti autorizovaných prodejců Husqvarna.
www.husqvarna.cz

Komerční prezentace

Publikováno: 10.04.2019, Autor: 15.4.2015 9:00

ČTĚTE DÁLE

Lopatičky dejte trpaslíkům, na zahradu patří technika
Lopatičky dejte trpaslíkům, na zahradu patří technika

Zahradní technika

Dnešní uspěchaná doba nemusí znamenat nepořádek a chaos na pozemku kolem domu. Na zahradu patří technika. Ruční nářadí nahradily zahradní stroje.

Jarní spuštění závlahového systému
Jarní spuštění závlahového systému

Zahradní technika

Spolu se začátkem jarní sezóny musí mnozí z nás kromě běžných zahradních prací řešit i spuštění závlahového systému. Pokud byl celý systém správně namontován a zazimován, je jeho spuštění otázkou několika málo minut. Většina firem provádí oživení závlahového systému spolu s vertikutací trávníku, kdy už nehrozí pokles teplot pod bod mrazu.

Zpracování dřevní hmoty během zimy
Zpracování dřevní hmoty během zimy

Zahradní technika

Bez praktického pomocníka se neobejdeme na žádné zahradě. Zima je skvělým obdobím pro řez dřevin, ze kterého ovšem bývá poměrně hodně dřevní hmoty, ke které často někteří zahrádkáři přistupují spíše jako k obtížnému odpadu, ale není to škoda? Vždyť právě větve lze zpracovat na materiál, který využijete k mulčování záhonů, pokryjete jím zahradní cestičky nebo dobře poslouží na zátop v kotli nebo kamnech.

Jak správně vybrat domácí vodárnu?
Jak správně vybrat domácí vodárnu?

Zahradní technika

Pokud už delší dobu přemýšlíte o domácí vodárně, ale nemáte úplně jasno, jakou vybrat a na co dát při nákupu pozor, dnešní článek vás potěší. Zjistili jsme vše potřebné.

Jak zazimovat rozvody vody na zahradě
Jak zazimovat rozvody vody na zahradě

Zahradní technika

Noční teploty už pomalu padají pod bod mrazu. Je tak nejvyšší čas zazimovat nebo mít zazimované venkovní rozvody vody. V případě potrubí, které je vidět, je vše jasně dané. Mnoho lidí si ovšem neví rady s čerpadly, s vodou v jímkách, se závlahou a také s tím, kdy je vlastně potrubní vedení bezpečně uložené v zemi, aby nedošlo ke zmrznutí vody.

Zahradní stroje na velké pozemky. Jaké se budou hodit?
Zahradní stroje na velké pozemky. Jaké se budou hodit?

Zahradní technika

Obhospodařovat rozlehlý pozemek stojí nemálo času, úsilí a v neposlední řadě také peněz. Proto je dobré přemýšlet, k čemu pozemek využijete, a podle toho potom vybírat i správnou techniku. Poradíme vám, co by ve vaší "stáji" nemělo chybět.

Největší chyby při práci se zahradní sekačkou. Děláte je také?
Největší chyby při práci se zahradní sekačkou. Děláte je také?

Zahradní technika

Kdo má zahradu, asi si život bez sekačky neumí představit. Ne každý se ale k tomuto užitečnému pomocníkovi chová tak, aby mu sloužil co nejdéle. Neděláte zbytečné chyby, které zkracují život stroje, i vy?

Jak vybrat řetězovou pilu na řezání palivového dřeva
Jak vybrat řetězovou pilu na řezání palivového dřeva

Zahradní technika

S nástupem zahradnické sezóny a teplejšího počasí nastává také období, kdy lze připravovat palivové dřevo na příští zimu. Práci se dřevem vám ulehčí řetězová motorová pila. Jakou však vybrat?

Čerpací technika pro dům a zahradu
Čerpací technika pro dům a zahradu

Zahradní technika

Jeden z nejstarších problémů lidstva je dostat vodu od pramene do domu. Už ve starověku se můžeme setkat s neuvěřitelně důmyslnými řešeními. V současnosti máme k dispozici čerpadla. Jenže jich existuje tolik druhů, že se v nich málokdo vyzná.

Vybíráme vhodný vysokotlaký čistič
Vybíráme vhodný vysokotlaký čistič

Zahradní technika

Vysokotlaký čistič je praktický pomocník, bez kterého se v domku se zahradou téměř neobejdete. Zvládnete s ním umýt auto, očistit zahradní cestičky, chodníky či terasová prkna. Je nepostradatelný při údržbě zahradního nábytku či zahradního nářadí. Čím se řídit při jeho nákupu vám vysvětlí tento článek.

Kdy se na zahradě vyplatí křovinořez a podle čeho jej vybrat
Kdy se na zahradě vyplatí křovinořez a podle čeho jej vybrat

Zahradní technika

Někdy na sekání zahrady klasická nebo strunová sekačka nestačí. Kdy sáhnout po křovinořezu a dle čeho si vybrat správný?

Kompresory pro běžné použití
Kompresory pro běžné použití

Zahradní technika

Kompresor se řadí nejen mezi drobnými kutily, ale také i v profesionálním segmentu mezi nejčastěji používané stroje. Stlačený vzduch se dá využít na nepřebernou škálu činností od čistění nářadí přes utahování šroubů až po výčep piva. Ne na vše je ale výhodné použití jednoho typu kompresoru. Jaké existují typy a jak se v nabídce výrobců zorientovat?