Jak správně pěstovat citrusy

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Věděli jste, že citrusy udrží maximálně jeden plod na 30 listů? Je proto dobré, pokud vám citrus vykvete, zredukovat počet květů na pouhý trojnásobek nutných květů. Celé hrozny květů uštípnete prsty. Redukují se ty, co jsou na špičkách větví, protože ty by ohýbaly větve dolů. O květy můžete přijít, pokud citrusy pěstujete venku, při nenadálých mrazících. Při vnitřním pěstování zase mohou rostliny trpět přílišným teplem a květy shodit. Květům vyhovuje teplota kolem25°c. Výrazně méně, nebo více jim škodí. Ve sklenících musíte provádět opylení ručně tak, že utrhnete jeden květ a otíráte s ním ostatní květy. Není dobré pěstovat citrus z pecky, protože trvá hodně dlouho, než začnou kvést. Proto se používají citrusy roubované. I roubovaný stromek nemusí kvést, pokud není v dobré kondici. To může být způsobeno nedostatkem draslíku a fosforu, z důvodu špatného hnojení. Málo květů má i rostlina, kterou často stříháte. Pro pěstování je nejlepší si pořídit nějakou novou odrůdu, kterou už ani nemusíme opylovávat.

Publikováno: 23.5.2007, Autor: Receptář prima nápadů 2007 (19)

Mohlo by vás dále zajímat

Pěstování citrusů v bytě

Pěstování citrusů v bytě

Pěstování citrusů

Pan Broža představuje jak efektivně pěstovat citrusy

Balkonové rostliny

Balkonové rostliny

Jak zazimovat citrusy

Jak zazimovat citrusy

Mandarinky z pokoje

Pěstování mandarinek není nic náročného. Pan Pražák vám poví, jak doma mandarinky pěstovat a kdy dozrávají. V neposlední řadě i prozradí, co je citronečník a jak se o něj starat.

Exotický muďoul

Exotický muďoul je strom, který zdobí zahrady po celý rok. Pan Pražák vám prozradí, jak se strom v průběhu roku mění, ale také jak muďoul zasadit.