Jak si vyrobit domácí gril

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Klidně si utrácejte za drahé zahradní minigrily. Správný kutil v akci si však takový minigril dokáže vyrobit sám a navíc z odpadu. Ukážeme si, jak vyrobit domácí minigril z plechovky od broskví. Začneme tím, že obyčejným otvírákem na konzervy odstraníme vrchní zesílenou část plechovky. Vezmeme si nůžky na plech a z plechovky si vystříháme růžičku s rozestupy proužků přibližně tři centimetry. Nedostříháváme až do konce, ale pouze do 3/4 plechovky. Horní okraje každého proužku zahneme. V dalším kroku si vezmeme obyčejný alobal a gril jím pěkně vysteleme. Jako pojistku proti zranění, vysteleme gril dvojitou vrstvou alobalu. Do grilu vložíme napříkad dřevěné uhlí, které rozpálíme a přes gril položíme například rošt z mikrovlné trouby. Na rošt položíme naše oblíbené grilovací dobrůtky a už jen čekáme až bude ugrilováno.

Publikováno: 12.2.2017, Autor: Vychytávky Ládi Hrušky 2016 (7)

Mohlo by vás dále zajímat

Škrábadlo z plechovek

Škrábadla jsou skvělá věc pro naše mazlíčky. Můžete si je z plechovek, provázku, tavné pistole a kartonové krabice vyrobit i sami doma.

Příborník z plechovek

Jak si doma vyrobit příborník z plechovek.

Krmítko pro ptáčky z plechovky

Pokud se vám doma váli stará plechovka, můžete si ji nůžkami, barvou ve spreji a dalšími ozdobami přeměnit na krmítko pro ptáčky.

Polička na ručníky

Kdo jiný než Láďa Hruška! Pobaví, poradí, sežene, vyzkouší, vymyslí, předvede, ušetří, uvaří… Přijede k vám na zahradu, do dílny i do kuchyně! Triky, rady, vychytávky, ale i nejcennější rodinné recepty přímo z vašich domovů

Jak si vybudovat okrasnou skalku

Reportáž s Danou Hradeckou a ukázka okrasných skalek, které si na zahradě vytvořili.

Houbičky ze sádry

Pokud nevíte, jak si ozdobit zahrádku, zjistíte, jak ze sádry a papírové ruličky vytvořit krásné houbičky. Také upozorníme, jak opatrně se sádrou zacházet a co použít na nabarvení houbiček.