Pěstitelské novinky: vlašský ořech Sychrov, jabloň hruškolistá

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Paní Ludmila Dušková nás seznámí s novými odrůdami ořechů a jablek. Odrůda vlašského ořechu Sychrov má červenou barvu. Je nenáročná na pěstování a snese i horší klimatické podmínky. Jdou dobře vyloupnout, protože se jedná o papírákový typ. Další zajímavou novinkou je jabloň hruškolistou. Jedná se o samostatný druh, který pochází z Asie. Jedná se o velmi nenáročný druh, který snense podmínky do -25°c. Plody se dobře skladovat po dobu až 6 měsíců. Jsou velmi šťavnaté a mají ananasovou chuť. Při zasazení stromku obou druhů budeme vybírat slunné stanoviště. Půda by měla být výživná a humózní. Před výsadbou musíme zakrátit kořeny. Jámu zavlhčíme. Stromek zasypeme tak, aby místo naroubování zůstalo venku. Nakonec zakrátíme korunu u jabloně asi o jednu třetinu délky stromku. U ořechu nezakracujeme. Tam se koruna tvaruje později.

Publikováno: 18.5.2006, Autor: Receptář prima nápadů 2006 (17)

Mohlo by vás dále zajímat

Pěstování jablek na ovocné stěně

Reportáž o pěstování jablek na ovocné stěně, novodobý způsob pěstování ovocných dřevin, jaké jsou výhody vytvoření ovocné stěny na zahradě, jaké odrůdy jsou vhodné na stěně pěstovat.

Sloupovité ovocné stromky

Ovocné stromy se dají pěstovat v různých tvarech a velikostech. Pan Vladimír Blecha nám poví o sloupovitých ovocných stromcích.

Pěstování jablek

Pěstování jablek

Pěstování jabloní

Pěstování jabloní

Výsadba ovocných stromků

Výsadba ovocných stromků

Jak pěstovat ovocné stromky jako bonsaje

K pěstování bonsají potřebujete určité rostliny. Načerpejte inspiraci, jak pěstovat bonsaje z ovocných stromků.