Jak udržovat vánoční stromek

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Co udělat pro to, aby nám vánoční stromeček co nejdéle vydržel? Pár tipů nám dá pan Jan Kopřiva. První krok je vybrat si správný druh stromku. Bydlíme-li v chladnějších podmínkách, můžeme zvolit smrk ztepilý či smrk pichlavý. Jedle téměř neopadá, i když je již zcela suchá. Do panelových domů se hodí především borovice, Stromek je dobré po zakoupení nechat v chladu a postupně jej oteplovat. Stojánek je lepší koupit bytelný, nádoba na vodu by měla být prostorná. Před umístěním je vhodné stromek v řezu čerstvě seříznout. Aby stromek byl stále čerstvý, můžeme jej rosit. Stromek neumísťujeme k topení nebo ke krbu.

Publikováno: 16.12.2010, Autor: Receptář prima nápadů 2010 (42)

Mohlo by vás dále zajímat

Vánoční stromek - řezaný nebo v květináči

Josef Hošek porovnává vánoční stromek v řezaný a v květináči a vysvětluje, jak se o oba starat, aby vydržely co nejdéle čerstvé.

Znáte naše druhy lesů a jednotlivých stromů

V naší krásné krajině máme lesy listnaté, jehličnaté, i smíšené. Ve všech rostou rozmanité druhy stromů, jasan, dub, buk, či modřín.

Karlozor a pokácený smrk místo vrby

Víte jak se řekne rusky vrba? Vrba. A jak se řekne rusky smrk? Smrk. Hmmm. Ale i tak se řemeslníkům podařilo místo vrby pokácet smrk. A to nějak Karel nemůže rozdýchat. No ani se mu nedivíme.

Víte podle čeho rozpoznáte naše jehličnaté stomy?

Naše jehličnaté stromy jsou krásné a rozmanité. Jednotlivé druhy poznáte podle jehličí a tvaru šišek.

Poradna Václava Větvičky

Václav Větvička odpovídá na dotazy diváků

Jak vybrat smrk do zahrady

Zdeněk Kiesenbauer představuje různé druhy smrků, které jsou vhodné do menších zahrad.