Druhy cínií a trvalek

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Cínie jsou významné letničky. Patří mezi nejpěstovanější květiny, které vydrží do podzimu. Cínie dělíme na drobnokvěté, velkokvěté a kaktusokvěté. Máme i spoustu dalších trvalek, které vydrží kvést až do mrazů. K nim patří například agastache, medonosnou trvalku, která se dá po odkvětu sušit a vypadá dobře, protože neztrácí barvu. Další je červený řebříček, který se také skvěle suší a neztrácí barvu. Nesmíme zapomenout na rudbekie, a to fialovou i bílou. Ostrožky patří ke královnám na zahrádce, velmi dlouho kvetou a jsou nádherně vybarvené. Vysoká trvalka k plotu je žlutá Janeba. Červenožlutý květ má kokarda. Oblíbený je i rozrazil. Všechny trvalky, které kvetly na jaře, se hodí na přesazování na podzim. Trvalky kvetoucí na podzim, přesazujeme na jaře. Při vyndávání ze země je potřeba vybrat celý bal, aby se neponičily kořeny. V případě knifofie je dělení kořenů v pořádku, protože se sama hezky dělí.

Publikováno: 16.9.2008, Autor: Receptář prima nápadů 2008 (19)

Mohlo by vás dále zajímat

Nové odrůdy celere a trvalek

Nové odrůdy celere a trvalek

Péče o trvalky v pozdním létě

Péče o trvalky v pozdním létě

Pěstování vysokých trvalek

Reportáž o tom, jak se pěstují vysoké trvalky, které stanoviště je pro ně vhodné, jak o ně pečovat a které druhy si vybrat.

Trvalky kvetoucí v předjaří

Trvalky kvetoucí v předjaří

Množení trvalek

Paní Krulichová názorně ukazuje, jak množit trvalky.

Květiny podzimní zahrady

Zahradník architekt nám přestaví zajímavé květiny podzimních zahrad. Podívejte se, co za květiny a rostliny dát na záhon, aby vám sousedi záviděli zahradu i na podzim.