Hydroterapie a její účinky

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Pobyt ve vodě neznamená jen cachtání a sportovní výkony můžeme si dopřát i relaxaci a podpořit zdravotní prevenci dokážeme-li využít účinků hydroterapie. Hydroterapie je ve volném překladu vodoléčba, je to jedna z nejstarších používaných terapií. Je vhodná k léčbě artritidy, odbourávání stresu, svalového a kloubní terapie i k léčbě nespavosti. Hydroterapie funguje díky tryskám, můžete si vybrat jemné trysky, hydromasážní trysky bodové, tlakové, rotační. Při koupeli dochází k lepšímu prokrvení končetin, aktivují se kožní receptory a díky tomu se mohou z těla odvádět toxiny. Hydroterapii by neměli absolvovat těhotné ženy, kardiaci a pokud jste pili alkohol.

Publikováno: 16.6.2016, Autor: VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ 2016 (15)

Mohlo by vás dále zajímat

Felinoterapie: podpůrná léčba pomocí kočky

Jana Stěničková představuje Daně Makrlíkové a divákům kouzlo takzvané felinoterapie - podpůrné terapie pomocí koček.

Jak spravit ucpanou stříkací pistoli

Jak spravit ucpanou zahradní pistoli

Jak vyčistit fasádu na baráku

Začněte čistit vaší fasádu a střechu na baráku. Znečištěná fasáda totiž může mít dopad na vaše zdraví. Ukážeme vám, jak správně na to.

Recept na churros na slano

Churros jsou ve Španělsku, ale i v Latinské Americe oblíbenou pouliční pochoutkou, která se smaží z těstíčka a podává se nejčastěji s rozpuštěnou čokoládou nebo posypané skořicí.

Jak vyčistit vodní kámen ve sprše?

Vodní kámen zvládne rozežrat i sprchovou baterii. Jak se ho zbavit? Ukážeme Vám to!

Jak se starat o vířivku?

Údržbu vířivky se nesmí podcenit. Pokud máte venkovní, je nutné jí na zimu vypustit a uklidit. A co vířivka v interiéru?