Řezání keřů v zimě

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Uprostřed zimy je dobré řezat keře, které kvetou v létě. Keře kvetoucí z jara neřežeme, protože bychom přišli o kvetení. Zařezáváme například nízké tavolníky, které řežeme na pařez. Provádíme to jednou za dva roky, abychom obnovili strukturu keře a ty pak dobře kvetly. Dále řežeme mochny a mnoho dalších druhů. Tyto keře velice dobře odolávájí mrazům. U šeříků, které byly množeny vegetativním způsobem hřížením, je problém, že odrůstají z kořenů a vytváří rozsáhlé keře, které je nutno neustále upravovat. Pokud se tomu chceme vyvarovat, musíme si pořídit šeřík, který byl očkován na jiný druh šeříku, například na šeřík čínský. Svída bílá je okrasná barvou svého dřeva. Její výhony mají nádherné červené výhony. Jednou za dva , až tři roky se musí uříznout až u země a tím je udržovat. U svídy nevadí, že řezem omezíme kvetení v příštím roce, protože její hlavní krása spočívá v barvě mladých výhonů.

Publikováno: 5.1.2007, Autor: Receptář prima nápadů 2005 (51)

Mohlo by vás dále zajímat

Pěstování šeříků

Povídání o pěstování šeříků, kultivarech i jejich množení s předním znalcem Ing. Václavem Jabůrkem.

Komule davidova odrůdy

Jaké odrůdy komuly davidove poznáme. Jak pěstovat komuly davidovou. Komule davidova - česky "letní šeřík", "motýlí keř", "tibetský šeřík"

Stříhání keřů

Stříhání keřů

Péče o keře

Nejdůležitější věc, týkající se péče o keře je předjaří. Dozvíte se, co předjaří je, jak správně provést řez a na co si dát pozor.

Množení drobného ovoce řízkováním

Drobné ovoce je možné množit řízkováním.