Ekologické pěstování

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

V ekologickém zemědělství věnujeme největší pozornost půdě. Nejprve musíme zjistit, jako půdu máme. K tomu slouží různé metody. Například rýčová metoda, kdy podle profilu půdy zjistíme jak je utužená a kolik je v ní humusu a žížal. Pokud má humusu málo, dodáme ho kompostem, nebo zeleným hnojením. Výborná rostlina je slazenka, kterou při výšce 30cm pokosíme, necháme zaschnout a zapracujeme do půdy. Další možností je pohanka. Pokud chcete začít ekologicky pěstovat, začněte u půdy. Pak je důležité se rozhodnout, co chcete pěstovat a zaměřit se na biodiverzitu. Vysadit doprovodné aromatické rostliny jako je kopr a koriandr. Dále vysadit trvalky typu šalvěje, levandule, tymiánu, oregano. Ty přitáhnou do zahrady hmyz, který ničí mšice a další škůdce. Se škůdci se dá bojovat přírodními výluhy. Je důležité sázet vedle sebe druhy zeleniny, které se podporují. Dobrá kombinace je salát a kedlubny, nebo mangold s hrachem.

Publikováno: 22.07.2018, Autor: Receptář prima nápadů 2018 (12)

Mohlo by vás dále zajímat

Přikrmování zvěře v oboře v zimě

Pokud nevíme, co je vhodným krmivem pro srnky v lese, raději se do jejich přikrmování vůbec nepouštíme. Necháme to na odbornících.

Podpořte úrodnost půdy na vaší zahradě díky tipům od zkušené Radky Votavové

Vytvořte si vlastní kompost, jíchu a podpořte úrodnost vašich záhonků

Výsadba jahod

Dnes si řekneme více o výsadbě jahod. Pan Josef Vydlák nám vše vysvětlí.

Výsadba zeleného hnojení

Lída Dušková a Honza Kopřiva nám ukáží ve své zahrádkářské poradně, jak správně vysadit zelené hnojení (směs hořčice a řepky) na záhon před výsadbou brambor.

Pěstování bambusů

Jaké jsou podmínky pro pěstování bambusů u nás?

Jarní sázení rostlin

Příprava substrátu na jarní sázení rostlin.