Návštěva klášterní zahrady v Praze-Břevnově

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Pozvánka na víkend otevřených zahrad, na návštěvu do klášterní zahrady Benediktinského arciopatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty v Praze-Břevnově nejstaršího mužského kláštera. Zahrady měly očistnou duchovní a zároveň praktickou, užitkovou funkci. Nacházely se zde sady, sádky, včelíny a rozsáhlé pěstitelské zahrady. V zahradách je rozmístěn původní svod dešťové vody, který vede do jímek. První menší zavlažovala oranžérii a druhá větší sloužila k zavlažování zbytku zahrady. V sadu jsou vysázeny stejné odrůdy jako původně. Všechny jsou označené, jak ty původní staré, tak i ty nově dosazené. Dominantou zahrad je habrová alej, doplněná jírovcem.

Publikováno: 26.05.2019, Autor: FTV Prima, Receptář prima nápadů, 26.5.2019, 13. díl

Mohlo by vás dále zajímat

Pěstování dobromysli - oregána

Druhy, pěstování a využití oregána.

Restaurování vitráží v kostelu Sv. Jiří, časosběrné video

Kostel sv. Jiří v Horním Slavkově ukrýval rozsáhlý soubor vitráží. Říkám ukrýval, protože ještě do nedávna byly vitráže v katastrofálním stavu, zabedněné prkny.

Restaurování vitráží v kostelu Sv. Jiří

Kostel sv. Jiří v Horním Slavkově ukrýval rozsáhlý soubor vitráží. Říkám ukrýval, protože ještě do nedávna byly vitráže v katastrofálním stavu, zabedněné prkny.

Procházka zahradou u Dagmar Březinové

Dagmar Březinová provádí Receptář exteriérem statku. Ukazuje, jak přestavěla staré hospodářské budovy na venkovní posezení u krbu a zahradu.

Malebná roubenka

Roubenky mají v dnešní době kouzlo samoty a klidu venkova. Do jedné malebné roubenky provoněnou historií jsme se podívali na návštěvě u paní Miroslavi Kotalíkové.