Co s odkvetlou květinou na jaře

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Odkvete-li nám v květináči narcis, tulipán či hyacint, není nutné celou rostlinku likvidovat. Pan Pavel Rubeš nám poradí, co s takovými rostlinami můžeme dělat dále. Rostlinu necháme přirozeně dojít a poté ji přesadíme do země. Ideálně zachováme několik listů. Po přenesení do záhonu je doplňková péče zbytečná, žádné hnojení není nutné. Po 2-3 letech je nutné cibulky vyjmout a rozsadit. Pan Rubeš představuje kanu, nádherně kvetoucí rostlinu, kterou je nutné na zimu vyjmout a uchovat mimo mráz. Dále pak mombrecii s bohatými květy a krinum, dominantní rostlinu, která kvete v červenci a srpnu.

Publikováno: 22.2.2006, Autor: Receptář prima nápadů 2006 (6)

Mohlo by vás dále zajímat

Poradna Václa Větvičky

V tomto videu opět odpovíme na dotazy našich diváků. Hostem je pan Václav Větvička.

Vyjmutí špaletového okna

Poradíme vám, jak vyjmout špaletové okno a jak odsekat plech pomocí kladiva a dláta. V neposlední řadě také jak ocaskou přeříznout rám.

Oprava protékající těsnící gumy pračky

Jestli vám z pračky vytéká voda, problém je v uvolněné gumě ve dvířkách. Zjistíte, jak vyndat drát z gumy a díky tomu upravit nasazení gumy.

Zazimování jiřin a mečíků

Víte, jak správně zazimovat mečíky a jiřiny?

Jak upevnit sušák na prádlo?

Venkovní sušák na prádlo je potřeba na zahradě nebo u domu skutečně pořádně ukotvit, aby nám ho silný vítr neodnesl i právě vypraným prádlem.

Jak odstranit pařez?

Máte na svém pozemku pařez z pokáceného stromu? Ukážeme Vám, jak se ho zbavit.