Ulehčete si topení s ekologickými peletami

Pokud chcete být ohleduplní k životnímu prostředí a zároveň si zachovat úplný tepelný komfort ve vaší domácnosti, máme pro vás řešení. Tím jsou pelety, které vznikají recyklací zbytků dřeva. Přečtěte si více o pohodlném topení v automatických kotlích.

Ulehčete si topení s ekologickými peletami
Ulehčete si topení s ekologickými peletami (Zdroj: Optimtop)

Dřevěné peletky přináší pohodlí

Každý si rychle zvykne na bezstarostné vytápění bez přikládání. Ale po turbulencích v pohybech cen elektřiny a plynu na přelomu roků 2022 a 2023 je dobrou volbou sázka na jistotu. A tou je přechod na vytápění pomocí pelet. Automatický kotel také ovládáte pomocí termostatu, kde si nastavíte požadovanou teplotu. O vše ostatní se automat postará sám, vy jen občasně přikládáte nebo vynášíte popel. Palivo máte doma v kotelně, takže máte přehled o stavu zásob a můžete si kdykoliv dokoupit další.

Pelety na topení jsou koncentrované dřevo

Materiálem pro výrobu pelet jsou odpadní produkty dřevozpracujícího průmyslu. Při zpracování kmenů na prkna a trámy zbydou piliny, hobliny a štěpka, které jen těžko najdou jiné využití. V procesu výroby se rozdrcená dřevěná hmota slisuje a přirozeně obsažený lignin při zahřátí spojí jednotlivé kousky dohromady. Proto kvalitní dřevěné pelety nepotřebují žádná lepidla či aditiva, aby držely svůj tvar.

Jak poznáte kvalitní pelety?

Kvalitu peletek o průměru 6 mm a délce až 40 mm hlídá mezinárodní norma ISO 17225-2. Na jejím základě se uděluje certifikace ENplus A1. Ta zaručuje, že peletky mají vysokou jakost a jsou určené pro automatické kotle v domácnostech. Charakteristické označení certifikace uvidíte na pytlích s peletami na topení, které prošly přísnou laboratorní zkouškou. Při jejich zakoupení máte jistotu vysoké výhřevnosti a nízké popelnatosti. Také se vyhnete tvorbě strusky a podobných nepříjemností.

Proč jsou peletky ekologické?

Dřevní pelety patří k obnovitelným zdrojům energie a při jejich spalování nedochází k tvorbě škodlivých emisí. Válečky ze dřeva jsou uhlíkově neutrální, protože spalujete jen oxid uhličitý, který strom za svého života uložil do kmene. Pro teplo vašeho domova se nevykácí ani jeden jediný strom navíc. Zbylý popel můžete použít po zkompostování jako hnojivo do zahrady. Pelety na topení beze zbytku splňují požadavky moderní doby.

Kde nakoupíte ty nejkvalitnější dřevěné peletky?

Rozhodli jste se pro ekologický automatický kotel na pelety? Hledáte, kde do něj zakoupíte palivo? V nabídce e-shopu Optimtop.cz vždy naleznete bohatý výběr od různých výrobců. Prodej pelet probíhá na paletách, na kterých jsou uložené v 15 kg pytlích. Doprava je po České republice zdarma už při objednání jedné palety.

 

Publikováno: před 9 měsíci, Autor: | autor: Komerční prezentace

Mohlo by vás dále zajímat

Peletky jako palivo

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Peletky jako palivo

Cesta pelety od stromu ke kotli

Vytápění peletami patří mezi ekologické způsoby vytápění, které je navíc ekonomicky zajímavé.

Jak dostat z topení peletami maximum?

Pelety jsou oblíbeným topivem, které se vyrábí z dřevního odpadu a jsou velmi dobře výhřevné. Pokud máte kotel na pelety, vyhráli jste "první ve Sportce!"

Dřevěné pelety

Víte, jak se vyrábí dřevěné pelety?

Zpracování domácího odpadu na pelety

Zpracování domácího odpadu na pelety a povídání s Jiřím Kosinkou o jejich výrobě a využití

Chov morčat

Chov morčat