Inspirace na výzdobu: Objevte netradiční nápady do obývacího pokoje

Kdy přišel ten správný čas na obměnu obývacího pokoje? Právě teď! Máme pro vás čerstvou dávku inspirace a zajímavých nápadů, které pomohou oživit váš obývací pokoj a dodají mu druhý dech. Tak pojďme na to.

Inspirace na výzdobu: Objevte netradiční nápady do obývacího pokoje
Inspirace na výzdobu: Objevte netradiční nápady do obývacího pokoje (Zdroj: Sinsay)

Obývací pokoj patří mezi nejvytěžovanější pokoje vůbec. Kromě toho, že v něm hostíme návštěvy, tam s největší pravděpodobností také trávíme nejvíc času. A to už je dostatečný důvod pro to, aby nám v něm bylo dobře a pohodlně.

Modulární pohovka je must-have

Tradiční gauče jsou pasé, teď přichází na řadu modulové sedací soupravy! Dokáží se přizpůsobit doslova každému prostoru a rozhodně to není jen fráze. Díky jednotlivým dílům ji můžete sestavit přesně podle vašich potřeb a podle prostoru, ve kterém se bude nacházet. Může být jednoduchá, rohová, trojmístná, dvoumístná… Stačí zkrátka navrhnout, co potřebujete, a pak už jen jednotlivé dílky skládačky dávat dohromady.

TIP: A to platí i v případě zajímavějších řešení. Rohovou sedačku můžete mít dokonce na každou stranu zvlášť, anebo můžete zvolit pohovku oboustrannou, která má sedátka vepředu i vzadu se společnou opěrkou. A pokud byste rádi nějaké další doplňky k sedačce, ať už pletené plédy, koberečky nebo dekorační polštářky, mrkněte na https://www.sinsay.com/cz/cz/.

Mechové obrazy pro velkou parádu a malou údržbu

Kromě pokojovek jsou právě mechové obrazy další možností, jak osvěžit stěny obývacího pokoje a vnuknout jim trochu více života. Výhodou mechových obrazů je, že jsou velmi nenáročné na údržbu a vydrží krásně zelené i několik let. I nepoučitelní zabíječi pokojovek dávají deset bodů z deseti pro tuhle netradiční dekoraci do obýváku.

Obrazy navíc nepotřebují zálivku ani přísun světla, mohou tak osvětlit tmavší zákoutí, ve kterých by se žádným rostlinkám nedařilo. Vybírat můžete podle velikosti i tvaru a jednotlivé kousky kombinovat k sobě tak, aby vytvořily dokonalou harmonii, ve které vám v obýváku bude náramně.

Netradiční obaly na květináče hrají prim

Máme tady něco ale také pro milovníky pokojových rostlin. Kromě toho, že je můžete umístit na stůl, na komodu, zavěsit ke stropu nebo zvolit vertikální variantu v podobě závěsných obrazů na květiny, můžete vybírat i designové a trendy obaly na květináče. Pomohou podtrhnout design místnosti a můžete je hravě zkombinovat s dalšími materiály, které u vás v obýváku dominují.

Eko variantou jsou papírové obaly na květináče, případně další přírodní materiály, jako je sušená mořská tráva, dřevo, rákos nebo banánové listy. Šanci ale můžete dát i betonu, tradiční terakotě či keramice.

Taburety pro případy nouze i pohodlí na gauči

Ať už vás baví hostit, anebo zkrátka máte rádi své pohodlí, právě taburety vám pomohou vyřešit spoustu trablí. Pokud se vás v obýváku sejde víc, než je kapacita gauče, můžete je rozmístit kolem konferenčního stolku místo židliček. A v případě, že jste sami a chcete si jen vychutnat večerní film, zase můžete taburetky využít jako podnožky. Je to zkrátka ideální kus nábytku, který příliš nepřekáží, ale v případě potřeby je připraven k použití.

I taburety lze vybírat v přírodních materiálech. Vybrat si ale můžete i pletené pufy, sedací pytle nebo designové čalouněné taburety v železném rámu.

Publikováno: 26.06.2023, Autor: | autor: Komerční prezentace

Mohlo by vás dále zajímat

Výroba dekorativních mechových obrazů

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Mechové obrazy patří mezi stále více oblíbené dekorace nejen v domácnostech, podívejte se jak se tvoří.

Výroba mechového zajíce na dveře

Ukážeme vám, jak si vyrobit Velikonočního zajíčka na dveře z mechu a proutků. Budete k tomu potřebovat jen dva věncové korpusy obalené začišťovací páskou a mechem, který připevníme drátkem.

Taburet z pet lahaví

Láďa Hruška navštíví Marcelu Davídkovou, která mu ukáže, jak si doma vyrobit taburet z PET lahví.

Taburet z časopisů

Jak vyrobit taburet z časopoisů.

Jak si doma vytvořit vertikální zahradu

Jak si doma vytvořit vertikální zahradu na stěnu poradí Pepa Libický

Recept na netradiční mechový dort

Recept na mechový dort oceníte pro každou příležitost.