Každá zahrada může vypadat skvěle

Zahrada je místem kde si vaše duše odpočine od věčného shonu moderní společnosti. Oáza klidu a prostor pro propojení se s přírodou. Každý zahrádkář ví, že je na světě jen málo věcí, které potěší na duši tolik jako květiny, které jste zasadily ze semínka a rozkvétají vám přímo před očima, vůně a chuť čerstvé zeleniny kterou jste celou sezonu opečovávali a stín stromů, které ve spalujícím létě dávají stín a schovají vás pod svou klenbou.

Každá zahrada může vypadat skvěle
Každá zahrada může vypadat skvěle (Zdroj: Unsplash)

V dnešním článku pro vás máme pár jednoduchých tipů jak vaši zahradu snadno zkrášlit. Každá zahrada může vypadat skvěle.

1.   Kupte si správnou sekačku

Zahrada by měla být především radost. Měla by být místem, kde se cítíte dobře, kde nejen pracujete, ale především odpočíváte. Robotická sekačka vám nejen zajistí stále posekanou trávu, ale hlavně vám ušetří spoustu energie.

Další výhodou robotické sekačky je ticho. Robotická sekačka nebude rušit vás ani vaše sousedy. Tyto sekačky navíc pracují na principu mulčování, díky kterému se do půdy vrací vlhkost a živiny a odpadá starost o to, co s posečenou trávou. Vyšší pořizovací cena robotické sekačky se vám obratem vrátí v rámci ušetřeného času a pohody, která je k nezaplacení.

Každá zahrada může vypadat skvěle
Každá zahrada může vypadat skvěle (Zdroj: Unsplash)

2.    Zkrášlete vaši zahradu popínavými rostlinami a stojany

Popínavé rostliny jsou velmi efektní, jelikož zaplňují větší část prostoru a vytváří na zahradě příjemně útulný dojem. Některým rostlinám stačí květník, jiné se plazí po zemi a ty další zase šplhají vzhůru. Aby se popínavkám dobře žilo, dopřejte jim potřebnou oporu. Opora bude zdobit váš záhonek a zahrada se hned o trochu víc rozzáří barvami.

 

Velice oblíbené jsou stojany na květiny a různé zajímavé květináče. Krásným doplňkem do každé zahrady je oblouk na růže a popínavé rostliny, který udělá z každého zahradního vchodu pohádkový portál. Půvabně působí ale také dřevěné stojany, nebo regály na truhlíky.  Kovové stojany na květináč vytvoří z vaší zahrady oázu s nádechem moderny a elegance.

3.   Altánek, posezení u grilu nebo zahradní houpačka?

Využijte potenciál vaší zahrady naplno a vytvořte si zde místa na odpočinek podle vašich představ. Pohodu si nejlépe vychutnáte v kulisách zahradních stromů a keřů, blizoučko záhonů vystlaných květy, pod baldachýnem z růží i v porostu puškvorců na břehu jezírka. Moderní zahradní nábytek je praktický, lehký a snadno udržovatelný. Oblíbená jsou např. kouzelná  závěsná zahradní křesla.

 

Aby vaši zaslouženou chvilku s kafíčkem, narozeninovou párty, či požitek z rozečtené knížky předčasně neukončilo počasí, mějte v záloze útulnu se střechou, kde si na vás dešťové kapky ani úpal nepřijdou. Altánek s posezením oceníte také při dlouhých letních večerech.

Každá zahrada může vypadat skvěle
Každá zahrada může vypadat skvěle (Zdroj: Unsplash)

4.   Vysaďte rostliny nenáročné na udržbu

K venkovské zahradě, která není nadmíru náročná na údržbu, v první řadě patří trvalky, ovocné stromy a keře. Ovocné dřeviny poskytují stín, ochranu před větrem, jsou pohledné a přitom přinášejí mnoho užitku.

Z okolí si vybereme vhodné planě rostoucí byliny i křoviny a necháme je volně přejít do prostředí zahrady. Zahrada bude ladit s okolím a máme jistotu, že se rostlinám bude v daných podmínkách dařit.

Rostliny, které budou s největší pravděpodobností na naší zahradě prosperovat můžeme také získat od sousedů, pokud nám darují semena nebo odkopky ze svých zahrádek.

5.   Pohádková zábava pro děti

Plastové klouzačky a různé prolézačky jsou drahé a děti stejně brzy omrzí. Udělejte pro děti vlastní pohádkový kout, který se jen tak nevidí. Máte-li na zahradě vhodný strom na lezení, kupte obyčejná lana a uvažte na spodní větve několik dovednostních houpaček. Jednu klasickou z prkénka, závěsnou houpačku z kulatinu na kterou je potřeba povyskočit, nebo lano s uzly na šplhání. Mezi dva stromy zavěste houpací síť (uvidíte, že tu si nakonec zamilujete i vy). A z různých materiálů, jako jsou oblázky, písek, jehličí, šišky a větvičky z lesa vyrobte stezku pro chození naboso. Máte-li dost prostoru vyrobte spolu s dětmi schovku, nebo tunel z proutí, či stromový domeček z prken.

 

 

Publikováno: 10.11.2022, Autor: | autor: Komerční prezentace

Mohlo by vás dále zajímat

Zahradní sekačky

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Zahradní sekačky

Robotické sekačky na trávu

Robotické sekačky na trávu

Jak v nadcházející sezóně správně udržovat sekačku

Víte, jak správně udržovat sekačku v jarní sezoně?

Vyrobte si originální stojan na dřevo!

Ukážeme vám, jak si vyrobit jednoduchý stojan, který navíc můžeme nechat třeba na terase.