3 tipy jak si zútulnit terasu

Jste spokojen s tím, jak vypadá vaše terasa? Občas se stane, že se z pěkné terasy stane skladiště všeho možného a prostor k odpočinku na ní už jaksi nezbyde. Přečtěte si naše 3 tipy, jak proměnit svou terasu na příjemné místo.

3 tipy jak si zútulnit terasu
3 tipy jak si zútulnit terasu (Zdroj: Unsplash)

1. Zahradní nábytek

První krok je samozřejmě vyklidit prostor a vyhodit všechny nepotřebné harampádí, které na terasu nepatří. Potom si určitě styl prostředí, ve kterém se budete cítit dobře. Dnes je v nábytku populární zejména bohémský styl, který se vyznačuje svobodou, volností, pestrými sytými barvami a různými vzory od květinových přes pásky až po ornamenty.

Hitem číslo 2 je rustikální styl, tento je v porovnání s bohémským stylem tradičnější. Rustikální nebo venkovský styl se přirozeně nejvíce hodí na venkov do domů, dřevěnic, horských chat či chalup. Avšak uplatnění si našel i v městských příbytcích.

Vytvořte si útulné posezení, přidejte koberec, proutěné doplňky jako koše či křesla, polštáře, které dodají vaší terase doslova toulivý vzhled nebo si zavěste houpačku či zasaďte květiny.

3 tipy jak si zútulnit terasu
3 tipy jak si zútulnit terasu (Zdroj: Unsplash)

2. Osvětlení

Pomocí světla dokážete velmi pěkně navodit příjemnou atmosféru. Obecně je nejpoužívanější bílé a žluté světlo. Žluté světlo vyvolává pocit tepla a působí útulně. Naše oči jej vnímají citlivěji a je známo, že podporuje relaxaci. Naopak bílé světlo působí doslova anti relaxačně. Účinek bílého světla zvyšuje výkonnost a proudění energie, takže je ideální do pracovny či kanceláře.

Tedy odpověď, jaké světlo je vhodné na terasu je jasná, jistě žluté! ????

3 tipy jak si zútulnit terasu
3 tipy jak si zútulnit terasu (Zdroj: Unsplash)

3. Terasový ohřívač

Abyste si svoji útulnou terasu mohli užívat i během zimních měsíců, je velmi praktické pořídit si terasový ohřívač.

Na trhu je mnoho různých typů venkovních ohřívačů a občas může být obtížné vybrat si ten správný.

Zde je několik věcí, které je třeba mít na paměti při výběru venkovního ohřívače:

  • K jakému účelu potřebujete ohřívač? Hledáte něco, co využijete na své domácí terase nebo vlastníte restauraci a potřebujete zajistit teplo hostům?
  • Jak výkonný potřebujete mít ohřívač? Moderní venkovní ohřívače nabízí nastavitelný výkon, takže si můžete vybrat kolik tepla potřebujete.
  • Jaký je váš rozpočet? Venkovní ohřívače se mohou výrazně lišit v ceně, takže je důležité, abyste si před nákupem stanovili rozpočet. Cena se pohybuje přibližně od 900 Kč do 17.000 Kč.

Jaké typy venkovních ohřívačů existují?

Plynový ohřívač na terasu

Plynový ohřívač využívá zpravidla jako palivo propan-butan – ten si můžete zakoupit v lahvích od 2 kg a více. Největší výhodou plynových topidel je jejich vysoký výkon a téměř okamžité proudění teplého vzduchu. Plynové ohřívače jsou ideální na terasu, jelikož jsou velmi flexibilní, co se týče umístění.

Elektrický ohřívač na terasu

Elektrický venkovní ohřívač funguje odlišně než plynový ohřívač. Elektrický ohřívač ohřívá vzduch díky spirále nebo topnému článku. Samozřejmě je třeba zapojit ohřívač do elektrické zásuvky. K výhodám elektrických ohřívačů patří snadná manipulace a bezstarostná údržba. Je však třeba říci, že v porovnání s plynovými ohřívači jsou náklady na provoz elektrického ohřívače vyšší.

Infrazářiče

Infrapanely nebo infrazářiče představují moderní způsob vytápění. Infrapanel vyzařuje infračervené paprsky, a tak ohřívá objekty, které se nacházejí v blízkosti infrazářiče. Největší výhodou infrapanelů je jejich dokonalé přizpůsobení, co se týče směru vyzařování infračervených paprsků.

 

 

Publikováno: 28.06.2022, Autor: | autor: Komerční prezentace

Mohlo by vás dále zajímat

Láďa Hruška - gril BefHome

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Grilování s kvalitním grilem a návodem od Ládi Hrušky je opravdu hračka.

Výroba solárního ohřívače vody

Návod od pana Josefa Vantury, jak si doma vyrobit solární ohřívač vody

Skauti sestrojili mobilní průtokový ohřívač vody

Láďa Hruška navštíví skauty v Českém Krumlově, kteří mu představí vychytávku na ohřev vody bez elektřiny. A sám ukáže, jak rozdělat oheň za každého počasí.

Jak vyřešit vlhkost starších domů

Máte dům z 50. let a nevíte si rady s vlhkostí? Poradíme Vám jak na ni.

Zazimování zahradního jezírka

Zazimování zahradního jezírka

Miniseriál o vytápění - plynový kondenzační kotel

V našem miniseriálu o vytápění jsme se tentokrát zaměřili na plynové kondenzační kotle a zodpovíme nejčastěji kladené otázky.