Jaké jsou výhody spojené s konzumací slunečnicových semínek

Slunečnicová semínka pochází z nádherných květů slunečnice, které se pěstují především kvůli získávání slunečnicového oleje. Jsou také zdravou pochutinou.

Jaké jsou výhody spojené s konzumací slunečnicových semínek
Jaké jsou výhody spojené s konzumací slunečnicových semínek (Zdroj: Pixabay)

Přestože máme slunečnici za domácí rostlinu, její původ je v Severní Americe. Nejen tam se dnes pěstuje ve velkém, protože má dobré výnosy, je odolná a olej, který je ze semen slunečnice lisovaný, je žádaný ve studené i teplé kuchyni. Ceněný je obsah vitamínu E. Sušená slunečnicová semínka neloupaná jsou také ve velkém používaná pro krmení ptáků a v neposlední řadě je pojídají ve vyloupaném stavu i lidé jako pamlsek, nebo si s nimi vylepšují zeleninové saláty a přidávají je i k masovým pokrmům.

Jedná se o světle zbarvená semena uzavřená v černé slupce s bílými pruhy, která se vyvíjejí ve středu slunečnicových květů. Křupavá slunečnicová semínka s jemnou chutí jsou bohatá na mastné kyseliny, bílkoviny, vitamíny a minerály. Jsou velmi ceněná pro své vlastnosti i pro svou chuť. Tato malá semínka slunečnice se doporučují konzumovat jako zdravá a velice prospěšná svačinka. Jsou chutná v přirozené podobě i pražená.

Prospěšnost pro zdraví

Slunečnicová semínka jsou bohatá na mastné kyseliny, jako je kyselina linolenová, bílkoviny, minerální látky, jako je hořčík, vitamíny (zejména vitamín E), flavonoidy a další látky podporující zdraví.

Semena rostlin obecně, včetně slunečnicových, ale také lněná semena nebo chia semínka obsahují látky nezbytné pro to, aby rostlina vyvinula první kořeny a listy, proto jsou koncentrátem živin. Díky vysokému množství prospěšných látek se slunečnicová semínka pyšní antioxidačními a protizánětlivými vlastnostmi.

Jaké jsou výhody spojené s konzumací slunečnicových semínek
Jaké jsou výhody spojené s konzumací slunečnicových semínek (Zdroj: Pixabay)

Pravidelná konzumace slunečnicových semínek může podpořit zdraví celého organismu a předcházet chronickým zánětlivým stavům a následnému vzniku mnoha patologií. Látky obsažené v této oblíbené a zdravé pochutině pomáhají také regulovat krevní tlak rozšířením cév a ovlivňují hladinu cholesterolu v krvi. To vše dohromady z nic dělá preventivní prostředek proti srdečnímu infarktu a mrtvici.

Pokud nemáte zahrádku, kde se bez problémů dají slunečnice vypěstovat, v obchodech se zdravou výživou je prodej semen slunečnice. Pro pohodlnou konzumaci se kupují již vyloupaná. Ve velkém množství se potom prodávají neloupaná slunečnicová semena.

Firma SEOlight s.r.o. vám nabízí komplexní pomoc v oboru SEO optimalizace, kterou potřebuje kdokoliv, kdo se potřebuje na internetu prosadit. Jedině s její pomocí dosáhnete takových výsledků, po jakých toužíte.

Publikováno: 08.06.2022, Autor: | autor: Komerční prezentace

Mohlo by vás dále zajímat

Krmení ptáků

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Krmení ptáků

Krmení zpěvného ptactva

Zpěvné ptactvo řadíme mezi pomocníky každého sadaře. Přilákáme je pomocí krmítka.

Krmítko pro ptáky

Krmítko pro ptáky, které můžeme vyrobit pomocí PET lahve a vařečky.

Naložený ovčí sýr

Pokud máte rádi nakládané sýry, ukážeme recept na nakládaný ovčí sýr na který budete potřebovat pouze ovčí sýr, rybízovou marmeládu, parmazán a prolisovaný česnek.

Ptáčci z vlny

Na výrobu roztomilého ptáčka z vlny je potřeba pouze vlna, korálky, drátek a semínko. Ukážeme vám přesný postup při jeho výrobě.

Čím v zimě přikrmovat ptáčky

Čím v zimě přikrmovat ptáčky