Grilovací sezóna je za dveřmi, máte připravenou zahradu?

Grilovací sezóna se neúprosně blíží, dokonce s hezkým počasím letos začíná trochu dříve. Proto je nyní ten nejlepší čas na vylepšení zahrady. Zahrada je místem, kde většina z nás tráví letní odpoledne a večery nebo i dovolené a proto je ideální připravit se včas, dát si nohy nahoru a poté už si jen nerušeně užívat novou, vylepšenou zahradu.

Grilovací sezóna je za dveřmi, máte připravenou zahradu?
Grilovací sezóna je za dveřmi, máte připravenou zahradu? (Zdroj: Pexels.com/Kateřina Kubíková)

Kde sehnat zahradní nábytek?

Zejména v dnešní době může být náročné sehnat vhodné vybavení. Pokud jde o stavební materiál či zahradní nábytek, na jedné straně je spousta možností, na druhé straně problém s dodávkami a dostupností některého zboží. Proto je velmi pohodlným řešením vybírat tento typ zboží online. Kromě informací o dostupnosti máte všechny informace o produktech přehledně na jednom místě a můžete si je tak snadno porovnat. Například vidaxl zahradní nábytek je jednou z možností online nákupů s obrovským výběrem.

Podle čeho vybírat?

Zahradní nábytek je nutné vždy přizpůsobit prostoru, který máte k dispozici. Chytrým řešením může být vidaxl zahradní set do tvaru C, který přímo zve ke společnému posezení s rodinou i přáteli. Doprostřed snadno umístíte menší ohniště nebo stolek, kde můžete pohodlně popíjet nebo hrát společenské hry do pozdních hodin.

Pokud nemáte prostor na celou sadu zahradního nábytku, postačí venkovní stolek s několika židlemi. Populární je například kombinace kamenné terasy s černým kovovým stolkem a stejně laděnými židlemi, která navodí atmosféru středomořské dovolené. Pokud chcete tuto iluzi dotáhnout k dokonalosti, obklopte terasu levandulovými keři, ibišky a oleandry.

Dřevěný rustikální stolek se skládacími židlemi bude vždycky sázka na jistotu, která se hodí do jakékoliv zeleně, k jakékoliv dlažbě a nemusíte tak nad výběrem dlouho přemýšlet. Při výběru myslete také na to, aby se vám stolek líbil i za pár let a aby byl vyroben z kvalitního materiálu, který zvládne každé počasí. U dřevěného stolku tedy sáhněte buďto po velmi odolném kvalitním dřevě a nebo po stolku skládacím, který můžete během bouřky rychle schovat. Hodí se také na balkony a terasy, kde často nebývá dostatek prostoru na větší posezení. Výběr venkovního stolku ale samozřejmě necháme na vás. Důležité je mít místo, kde můžete po práci posedět se sklenkou dobrého vína a zaposlouchat se do zvuků přírody.

To nejhřejivější nakonec

Pokud máte zahradní posezení vyřešené, už zbývá jen poslední věc a tou je ohniště. Pokud ohniště nemáte nebo zvažujete lepší řešení, zkuste pořídit ohniště přenosné. Kromě praktické stránky věci, jakou je skladnost, mobilita a velikost, existuje dnes mnoho designových řešení, které zapadnou k novému zahradnímu nábytku jako chybějící dílek zahradní skládačky.

Publikováno: 24.05.2022, Autor: | autor: Komerční prezentace

Mohlo by vás dále zajímat

Užijte si léto na terase či pod pergolou

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Letní život na terase

Moderní zahradní ohniště

Moderní zahradní ohniště

Zahradní kuchyně s grilem a pecí

Ukážeme vám, jak postavit zahradní kuchyni s grilem a pecí.

Jak si vyrobit bezpečné ohniště z palety

A pokud vám k zahradnímu posezení chybí pořádné ohniště, Láďa vám poradí, jak si ho ze starého škopku a palety snadno vyrobit.

Gril v podobě lokomotivy

Domácí zahradní gril vyrobený svépomocí ze sudu,pluhu a částí akvária ve tvaru parní lokomotivy

Jak si postavit ohniště - 2. díl

Jak si postavit na zahradě kvalitní ohniště poradí Pepa Libický