Sekání trávníku pohodlně a lehce

Objevte sekačku, jejíž dokonalý design uspokojí ty nejnáročnější požadavky. Sekačku, která dokazuje, že i stroj na sekání trávy může využívat nejmodernější technologie a poznatky. Takovou sekačkou je Husqvarna LC 48 e.

Sekání trávníku pohodlně a lehce
Sekání trávníku pohodlně a lehce (Zdroj: Lucie Peukertová)

Husqvarna LC 48 e přináší maximální uživatelský komfort. Ergonomicky tvarovanou rukojeť sekačky lze přesně nastavit do sklonu, který obsluze nejlépe vyhovuje. Zkosená rukojeť nadto umožňuje více způsobů úchopu při práci. Bezpečnostní páka, která musí být při sekání přitažena k rukojeti sekačky, je podle ní přesně vytvarována a zapadá do ní – výsledkem je pohodlnější a méně namáhavá práce. Rukojeť je vyrobena z tvarované trubky, je tedy zároveň pevná i lehká. Vysokou odolnost sekačky zaručuje také skelet z pozinkované oceli, na kterém je sekačka postavena, a přední nerezový nárazník. Optimální výšku sekání lze snadno a bez většího odporu nastavit centrálně. Práci zjednodušují i robustní kola se zdvojeným dezénem a gumovým proužkem nebo dvojitá kuličková ložiska, která zajišťují plynulý pohyb sekačky i po mnoha letech používání.

Pro lepší uskladnění a přepravu lze rukojeť sekačky složit, pomocí přípojky pro vodní hadici se bezproblémově čistí. Sekačka má zcela novou funkci TwinControl, která umožňuje nastavit rychlost pojezdu podle individuálních potřeb a stavu trávníku. Husqvarna klade tradičně velký důraz na design a ani LC 48 e není výjimkou – zcela určitě oceníte elegantní řešení, kterým jsou ovládací lanka zakrytá a chráněná v rukojetích. Tím se vylučuje riziko jejich poškození při manipulaci s rukojetí.

Univerzální Husqarna LC 48 e umožňuje sekat celkem třemi způsoby: mulčováním, zadním výhozem a sběrem trávy. Při mulčování je patentovanou metodou BioClip tráva posečena na malé částečky, které se rychle rozloží a působí na trávník jako hnojivo. Vrstva posečené a zmulčované trávy ochraňuje trávník i proti vysychání. Sekání zadním výhozem je efektivnější díky technologii Advanced Flow, která zdokonaluje proudění vzduchu. Kombinací speciálního tvaru skeletu sekačky, žacího nože a vyhazovacího tunelu je useknutá tráva dopravena proudem vzduchu do horní části sběrného koše, který postupně naplňuje. Tráva tedy není tlačena do spodní části koše, odkud se, zejména při sekání za zvýšené vlhkosti, nedokázala dále posunovat. Díky tomu není potřeba tak často vyprazdňovat sběrný koš, jehož vysoká konstrukce navíc ulehčuje pohodlné uchopení a další manipulaci. Speciálně navržené odvětrávací průduchy sběrného koše rovněž odvádějí prach a vzduch do stran a tlumí hluk od motoru v prostoru obsluhy sekačky.

Více informací na www.husqvarna.cz. K dostání v síti autorizovaných prodejců Husqvarna.

Komerční prezentace

Publikováno: 13.03.2019

Mohlo by vás dále zajímat

Jak si správně vybrat sekačku

Jak si správně vybrat sekačku

Robotické sekačky na trávu

Robotické sekačky na trávu

Jak v nadcházející sezóně správně udržovat sekačku

Víte, jak správně udržovat sekačku v jarní sezoně?

Novinky v sekačkách

V této reportáži si s panem Janem Tůmou řekneme, jaké jsou novinky ve světě sekaček.