Připravte se na topnou sezónu

S nadcházející topnou sezónou opět nastává otázka, jak se na ni připravit, čím vytápět a jak ohřívat vodu. Poradíme vám jak na to.

Připravte se na topnou sezónu
Připravte se na topnou sezónu (Zdroj: archiv redakce)

S nadcházející topnou sezónou opět nastává otázka, jak se na ni připravit, čím vytápět a jak ohřívat vodu. Zemní plyn patří v České republice k nejdostupnějším zdrojům vytápění pro rodinné domy i byty. Za vysokou popularitou stojí široká nabídka kotlů (závěsné/stacionární), které poskytují bezpečné a zcela automatické vytápění a současně i přípravu teplé vody. Ovládání je jednoduché a intuitivní a je možné ho provádět z pohodlí vašeho obývacího pokoje nebo odkudkoliv přes váš chytrý telefon. Perfektní regulovatelnost kotle zajišťuje optimální množství tepla pro váš dům nebo byt a tím dochází k nemalým úsporám vašich finančních prostředků. Nezanedbatelnou předností jsou rozměry plynových kotlů. Můžete je umístit prakticky kdekoliv (sklep, chodba, koupelna, kuchyň), neboť zabírají pouze přibližně 0,3 m2 vaší podlahové plochy (plynový kotel se zásobníkem teplé vody).

Díky kondenzačním kotlům, které mají až o 11 % vyšší účinnost v porovnání s klasickými kotli, ušetříte až 25 % nákladů na vytápění a přípravu teplé vody. Právě spotřeba energie a produkce emisí jsou oblasti, na které se zaměřila Evropská unie a vznikla tak nová nařízení pro výrobky tepelné techniky. Od 1. srpna mohou být na trh dodávány kotle pouze s novým energeticky úsporným oběhovým čerpadlem. Od září 2015 se zavádí tzv. energetické štítkování zdrojů tepla a tzv. ekodesign, tedy soubor požadavků na výrobky, aby byly ekologické a přátelské k našemu životnímu prostředí.  Štítky, které známe z chladniček nebo praček, tak budou nově označeny i kotle, tepelná čerpadla nebo např. zásobníky na teplou vodu. Cílem těchto nařízení je snížit spotřebu energie, produkci emisí a zvýšit podíl obnovitelných zdrojů energie.

Junkers nabízí široké portfolio závěsných kondenzačních kotlů s automaticky regulovatelným výkonem od 3 do 42 kW ve dvou řadách označovaných jako CerapurSmart a CerapurComfort. Kotle vynikají především nízkou spotřebou energie, kompaktními rozměry, tichým provozem a jednoduchou obsluhou. Teplou vodu lze ohřívat buď průtokem v případě kombinovaného provedení nebo ohřevem do připojeného nepřímo ohřívaného zásobníku. Kombinovaná varianta šetří díky svým malým rozměrům místo a je vhodná zejména do bytů a domků, kde rozvody nejsou příliš dlouhé. Výhodou je maximální využití kondenzačního režimu i při ohřevu vody a taky skutečnost, že se ohřívá jen takové množství vody, které je v daný okamžik požadováno. Varianta sestavy kotle a nepřímo ohřívaného zásobníku nabízí celou řadu výhod. Mezi ně patří možnost napojení cirkulačního okruhu, dostatečné množství teplé vody na více odběrných místech současně a trvalá zásoba teplé vody v izolovaném zásobníku, což znamená snížení počtu startů kotle, a tím snížení spotřeby plynu. Pro více informací navštivte naše internetové stránky www.junkers.cz.

Komerční prezentace

Publikováno: 19.12.2018

Mohlo by vás dále zajímat

Tepelná čerpadla

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Víte, jak efektivně využít tepelné čerpadlo?

Miniseriál o vytápění - plynový kondenzační kotel

V našem miniseriálu o vytápění jsme se tentokrát zaměřili na plynové kondenzační kotle a zodpovíme nejčastěji kladené otázky.

Co přináší servis plynových kotlů

Jak servisovat plynový kotel?

Jak dostat z topení peletami maximum?

Pelety jsou oblíbeným topivem, které se vyrábí z dřevního odpadu a jsou velmi dobře výhřevné. Pokud máte kotel na pelety, vyhráli jste "první ve Sportce!"

Jsou zplynovací kotle výhodné?

Zplynovací kotle jsou určeny ke spalování palivového dřeva, pelet, briket a hnědého uhlí. Jsou to odhořívací kotle s ručním přikládáním a s dvou či vícestupňovým spalováním podporovaným řízeným odtahovým ventilátorem.

Jak nejlépe využít kotel na dřevo?

Jak nejlépe využít kotel na dřevo? Tak především určitě na topení a vyhřátí interiéru. Ale umíte s ním správně zacházet? Nebo správně skladovat dřevo?