Stavba pergoly nebo altánu může začít, ale kde hledat tesaře?

Ideální čas pro pořízení pergoly, altánu nebo venkovního krbu je právě nyní. Místo, kde trávíme celé jaro, léto a začátek podzimu, by mělo být náležitě kvalitní a útulné. Nikdo nestojí o to, každých pět let budovat nové zahradní odpočívadlo. Na co si dát pozor, jaké materiály zvolit a kde hledat skutečné odborníky?

Stavba pergoly nebo altánu může začít, ale kde hledat tesaře?
Stavba pergoly nebo altánu může začít, ale kde hledat tesaře? (Zdroj: archiv redakce)

Pergola vs. altán

Účelem pergoly byla dříve opora okrasných rostlin. Ty tvořily i zastřešení stavby. V současnosti si však lidé pořizují pergoly se střechou, aby zde mohli trávit i deštivé večery. Pod pergolou se často ukrývá zahradní nábytek, venkovní krb a podle nejnovějšího trendu zahradní kuchyň.

Altán je ve srovnání s pergolou jednodušší. Přístřešky většinou bez bočního krytí chrání zejména před sluncem a slouží k odpočinku. Stejně jako u pergoly i sem lidé mohou přidat zahradní nábytek a další vybavení. Nejsou však tak dobře chráněny před vlivem počasí jako pergoly.

Z čeho se dnes staví

Pokud chce nastávající majitel pergoly či altánu skutečně kvalitní dílo, kterým rozhodně nejsou domky z hobbymarketů, čeká ho v první řadě volba stavebních materiálů. Klasiku představuje dřevo. To vytváří hlavní nosnou konstrukci, ale i celé zahradní dílo. Na podlahy, boční krytí a krb či kuchyň pak lidé často používají beton, kámen a keramické dlaždice. Z toho jasně vyplývá, že nejdůležitějším řemeslníkem pro celou stavbu pergoly či altánu bude tesař.

Kvalitní tesaře najdete na Poptávej.cz

Dalším krokem je poptávka po kvalitním řemeslníkovi, v tomto případě tesaři. Rychle najde člověk tu nejlepší nabídku pomocí poptávkových systémů. Jedním z nich je Poptávej.cz, kde zájemce vyplní poptávkový formulář zdarma a nezávazně během necelých dvou minut. Důležité je vyplnit zde detaily, jako rozměry plánovaného díla, zvolený typ dřeva apod. Řemeslníci pak posílají své nabídky přímo do emailu poptávajícího, který je může jednoduše porovnat. Čím přesnější tedy zadání bude, tím lepší kalkulaci na míru vám mohou firmy a řemeslníci nabídnout.

Komerční prezentace

Publikováno: 14.12.2018

Mohlo by vás dále zajímat

Pepa s Karlem se vrhli do bourání pergoly

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

A jaké bylo překvapení, když se na stavbě objevil najednou Josef a pěkně je sprdnul. Za co? Vždyť chlapi předali stavbu a vše co se na stavbě děje, je v jeho kometenci a riziku. Co kdyby se jim něco stalo? Mohl by za to on. Takže Karlovi a Pepovi sebral n

Pergoly u domu

Chcete mít u domu pergolu?

Stavba pergoly

Při stavbě pergoly se dopouštíme mnohých chyb. Například při výběru nevhodného místa pro usazení pergoly.

Upoutávka pořadu Řemeslo nenahradíš

Pořad Řemeslo nenahradíš hledá mezi studenty řemeslnických učilišť a škol (mezi mladými podnikateli) zajímavé a inspirativní příběhy mladých lidí, kteří se rozhodli vyučit se řemeslu a řemeslem se do budoucna nebo již i při studiu živit.

Fuchsiová pergola

Ukázka rozsáhlé pergoly pro pěstování fuchsií v podání pana Josefa Vernera.