Druhy listové zeleniny

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Milovníci zelené barvy si v naší reportáži přijdou na své. Paní Ludmila Dušková nám totiž přinesla ukázat kolekci listových zelenin, které se vyznačují tím, že je v ní spousta novinek a pak také několik salátů. Jako první nám představila nový typ špenátu Fuji f1, která se dá pěstovat celoročně. Novinka mezi kopry se jmenuje Mamut a opravdu se vyznačuje velkým vzrůstem. Dále nám představila zeleniny, které můžeme pěstovat doma. Začala roketou, mizunou a mibunou. Zeleniny vhodné do dresingů a salátů. Saláty které si představíme jsou saláty k rychlení. Jedná se o úplně nové odrůdy a to, Citrin, Bremex a Děvín. Mají krátkou vegetační dobu, to znamená, že s výsevem můžeme začít již v lednu. Dopěstovávat je budeme ve skleníku, nebo pařeništi.

Publikováno: 27.12.2015, Autor: Receptář prima nápadů 2012 (3)

Mohlo by vás dále zajímat

Co umí obyčejný salát s neobyčejnými účinky?

Obyčejný salát s neobyčejnými účinky

Novinky v zelenině a květinách

Ludmila Dušková představuje nové odrůdy brambor, květáku, zelí, brokolice a kapusty.

Nové odrůdy v zelenině

Ludmila Dušková ve své poradně představuje nové odrůdy pažitky, cibule, libečku, kopru, salátu a nakonec představí petunie.

Pěstitelská poradna

Kateřina Dušková a Ludmila Dušková si povídají o nových odrůdách ředkviček, salátů, slunečnic.

Chov leguánů

Chystáte si domu pořídit leguána? Prozradíme, jakou potravu a vybavení terária obstarat a vše, co potřebujete k chování leguána vědět.

Novinky a zajímavosti v pěstování zeleniny a květin

Inženýrka Ludmila Dušková představuje Kateřině Duškové a divákům zajímavosti a novinky v oblasti pěstování zeleniny a květin.