Cibuloviny po odkvětu

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Dnes nám Daniela Dušková poradí co udělat s cibulovinami po odkvětu. Když nám odkvetou narcisy v květináči, přestaneme zalévat a počkáme, až se nám cibulka zatáhne. Na jaře ji můžeme znovu vysadit na zahradě a znovu vykvete. U pokojového amarilis je postup jiný. Po odkvětu se odstraní květní stvol ale listy necháme a zaléváme. Přes léto můžeme letnit. V říjnu přestaneme zalévat a dopřejeme ji klid. Necháme uschnout listy a po dvou měsících ji přendáme do nové zeminy a těšíme se na nové květy. Semínka buď vzniknou náhodou, nebo tomu pomůžeme tím, že štětečkem opylujeme květ. Semínka vyséváme okamžitě do rašelino-celulózových květináčů, do substrátu s pískem. V závěru nám Daniela ukáže jak semínka zasadit a poradí jak je dále pěstovat.

Publikováno: 30.1.2016, Autor: Receptář prima nápadů 2012 (12)

Mohlo by vás dále zajímat

Zazimování kaktusů

Zazimování kaktusů

Přezimování fuchsií

Přezimování fuchsií

Výsev ředkviček v polovině léta

O možnosti výsevu ředkviček až do konce srpna.

Výsev paprik

Pokud se chystáte na vysévání paprik, možná se vám bude hodit pár užitečných rad.

Sazenice z ruličky od toaletního papíru

Pokud vám doma schází květináč nebo nádobka na vysazení semínek, ukážeme, jak si z ruliček od toaletního papíru vyrobit sazenice.

Podívejte se s námi do opravdové lesní školky

V lesní školce lesníci pečují o nové mladé stromečky od zasazení semínka až po silnou mladou rostlinku, která může nahradit staré pokácené stromy.