Výmalba bytu: výběr nátěrové hmoty

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Při výmalbě bytu je dobré se poradit s odborníkem, který nám může doporučit vhodné nátěrové hmoty. V dnešní době se stále více používají disperzní nátěrové hmoty. Ty mají celou řadu výhod. Především snadnou aplikaci, přetíratelnost, vyhneme se škrábání a mají vyšší bělost, která se pohybuje mezi 90-95%. Pokud chceme mít stěny barevné, múžeme buď použít tónovací přípravek, nebo použít hotovou barvu z výroby. Zde je však omezená škála barev, proto je nejlepší se obrátit na tónovací centrum, kde nám namíchají barvu přesně podle požadavku. Při výběru barvy je dobré brát zřetel na to, kam barva přijde. Do obytných prostor se obecně volí barvy teplé a veselé, do ložnic naopak barvy uklidňující a mírné.

Publikováno: 14.4.2009, Autor: Receptář prima nápadů 2009 (15)

Mohlo by vás dále zajímat

Pepa dostal úkol vybrat barvy na nátěr dřeva a tak pro ně zajel do UNIHOBBY

Pepa si zase udělal výlet a tentokrát to bylo do "hračkářství" pro chlapy. Zajel do hobbymarketu UNIHOBBY. Dostal misi vybrat nátěrové barvy na dřevo a tak využil příležitosti a pěkně se v hobbymarketu poptal. A informace, které potřeboval, dostal.

Zvládnete úplnou renovaci staré terasy?

Vypadá vaše terasa, jako když už má to nejlepší za sebou? Dřevo je šedé a poškozené, takže může do budoucna hrozit i úraz? Je načase s tím něco udělat.

Péče o zahradní nábytek

Reportáž o péči o venkovní zahradní nábytek. Postup, jak nábytek ošetřovat a jaké nátěry na něj použít, aby ošetření vydrželo co nejdelší dobu.

Jak minimalizovat tepelné mosty

Máte doma plísně? Dnes Vám ukážeme, jak se ji zbavit.

Oprava stěn v místnosti

Dáša Kouřilová si povídá s odborníkem jak opravit stěny v interieru.

Není štětec jako štětec. Karel se díky Pepovi stal štětcovým odborníkem.

Na stavbě se používá neustále velké množství různých druhů štětců, válečků, zároháků, štětek, apod. Každý ví, že regály v hobby obchodech jsou jich plné a ani Karel vůbec netuší, proč jich je vlastně tolik druhů.