Pomalu rostoucí dlouhověké rostliny na balkón nebo terasu

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Přemýšlíte, co letos vysadit na balkon, nebo terasu? Pokud chcete něco jiného, než jsou petúnie a muškáty, máme pro vás nabídku rostlin, které vám vydrží velice dlouho růst. Jedná se o pomalu rostoucí formy rostlin, jako jsou například rozevlátý cypřiš obtusa gitte, kulovitá kryptomerie japonská tenzan a túje zmatlik. rostoucí kuželovitě. Zajímavá je jedle blaue hexe, která má kulovitou formu s malými šiškami. Všechny tyto jehličnany mají stejné nároky. Slunné, maximálně polostinné místo, provzdušněnou lehkou půdu a standardní zálivku. Nádherná je japonská borovice fukai, která se vyznačuje dvojbarevností jehlic. Pomalu rostoucí jalovec kaisuka variegata je také dvojbarevný. Další zástupce Japonska je zlatý pajehličník golden rush. Některé z těchto rostlin obdržely nejvyšší vyznamenání a výstavách ve světě.

Publikováno: 08.04.2008, Autor: Receptář prima nápadů 2008 (3)

Mohlo by vás dále zajímat

Hvozdík jako letnička

Ing. Josef Černý ukáže druhy Hvozdíku, které jsou vypěstovány jako letničky a popovídá o jejich pěstování

Jak pěstovat a přesazovat kaktusy

Jak pěstovat a přesazovat kaktusy, aby se jim dobře dařilo

Hortenzie velkolistá

Povídání o hortenziích a jejích odrůdách, jak se o ně správně starat a pěstovat.

Jak pěstovat chryzantémy

Reportáž o pěstování chryzantémy, jaké je její další využití, jaké barvy a druhy chryzantém existují, jak o ně pečujeme.

Jak se starat o zakrslého králíka

Pokud si chceme pořídit zakrslého králíka, musíme ho správně rozpoznat od normálních králíků. Jak ho tedy poznat a jak se o něj správně starat?