Vánoční dekorace z kukuřice

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Tvoření různých dekorací z kukuřičného šustí není nic nového pod sluncem, přesto je šustí stále i dnes vyhledávaným dekoračním tématem a surovinou, ze které se dokážou dělat velice zajímavé věci. O tom nás v reportáži přesvědčí i pan Ing. Petr Herynek. Kukuřice jako rostlina se do našich končin dostala až s objevením Ameriky a díky svému dvojitému květenství se pěstovala původně jen jako rarita v botanických zahradách. Pan Ing. Herinek názorně v reportáži ukáže, jak se sušenou kukuřicí pracovat a tvořit různé dekorace s mnoha náměty, včetně i těch vánočních s použitím lýka, žaludů a jiných přírodnin.

Publikováno: 08.12.2006, Autor: Receptář prima nápadů 2006 (46)

Mohlo by vás dále zajímat

Je kukuřice jen dobrá, nebo i léčivá?

Kukuřice je plodina, kterou využíváme zejména jako krmivo pro hospodářská zvířata. Kukuřičné šustí se pak náramně hodí pro výrobu figurek či loutek.

Aranžování podzimních květin

Aranžování podzimních květin s aranžérkou Martinou Fišerovou

Jak vyrobit vánoční dekoraci ze šustí

Výroba andělíčka ze šustí je překvapivě jednoduchá. Jaké šustí nasbírat a jak přesně při výrobě postupovat vám prozradí Eva s paní Jiřinou Šustrovou.

Výroba originálních vánočních ozdob na stromeček

Víte, že ozdoby nemusí být jen skleněné, ale třeba z přírodních materiálů?

Výroba manžet na suché vazby

Výroba manžet na suché vazby

Panenky z lebandule

Pokud rádi vyrábíte, můžete si vytvořit levandulovou panenku. Paní Machačová prozradí, co vše k levanduli, šustí a polystyrenovým kuličkám budete potřebovat a ukáže přesný postup.