Povídání s Martinem Patřičným

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Život na vesnici na obrovském statku, pro někoho sen, pro jiného noční můra. Mezi takové lidi, kteří opustili městský život a usadili se na vesnickém statku patří i český výtvarník a spisovatel Martin Patřičný společně se svou manželkou. V reportáži tak bilancuje své působení od sametové revoluce, kdy se začal řemeslu řezbářství a práce se dřevem věnovat na plný úvazek a začal se tím živit. Vypráví o úskalích i úspěších, které ho potkaly v životě a jakým způsobem se zformoval až do podoby výtvarníka-dřevaře. Je autorem mnoha výstav spojených se dřevem, píše knihy i přednáší.

Publikováno: 15.4.2005, Autor: Receptář prima nápadů 2005 (15)

Mohlo by vás dále zajímat

Výroba hydrokynetické fontány

Výtvarník František Svátek představuje svou hydrokynetickou fontánu a zároveň vypráví o rekonstrukci svého statku, o chovu koní a ukazuje nudle z pohankové mouky.

Výroba keramiky na zrekonstruovaném statku

Keramická dílna na statku je snem nejednoho keramika. Jak udělat postavu z keramiky a co je k tomu potřeba poradí paní Miroslava Bílková.

Neuvěřitelná rekonstrukce letitého statku

Zrekonstruovaný statek dostal novou podobu, kterou měl na začátku století.

Dokonalá rekonstrukce 200 let starého statku

Jak zrekonstruoval statek herec Jarmil Škvrna

Renovace statku

Rekonstrukce statku není práce pro jemnou ženu. A nebo ano?

Procházka zahradou u Dagmar Březinové

Dagmar Březinová provádí Receptář exteriérem statku. Ukazuje, jak přestavěla staré hospodářské budovy na venkovní posezení u krbu a zahradu.