Chov obřích šneků

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Uvažujete o chovu malého a na chov nenáročného zvířete? Nenapadá vás žádné takové zvířátko? Poradíme vám! Tomáš Protiva divákům poradí, jak doma chovat obří šneky. Chov šneků je obecně nenáročný a lze jej vřele doporučit například pro alergiky. Šneci nemají žádnou srst a ani jiným způsobem nevylučují nic, co by mohlo způsobovat alergické reakce. Obří šneci mohou dorůstat až 30 cm délky ulity, ale chovaní jedinci dorůstají maximálně 20 cm. Na chov šneků nám postačí jakákoliv chovná nádoba, což může být například plastový box nebo staré akvárium. Pro chov je dostačující pokojová teplota. Jako podestýlka se nejčastěji používá kokosový substrát, který známe pod názvem lignocel. Základním krmivem pro šneky je zelenina jako je například okurka, salát, mrkev apod. Vhodné je také ovoce. Důležitý je také přísun vápníku pro správnou tvorbu ulity. Vápník můžeme zajistit několika způsoby například sépiovou kostí, drobně nadrcenou vaječnou skořápkou nebo mletým vápencem. Největším nebezpečím při chovu šneků je vysoká teplota. Není vhodné box se šneky umístit do prostoru, kam svítí slunce. Může dojít k zapaření což může vést k úhynu šneků.

Publikováno: 6.9.2016, Autor: VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ 2016 (18)

Mohlo by vás dále zajímat

Chov drobných ještěrů v bytě

Pan Doxanský radí začínajícím chovatelům ještěrek a chameleonů, jak na jejich chov v bytě.

Chov šneků

Plži nejsou zrovna oblíbení mezi zahrádkáři. Ale ukažme si pozitiva těchto zajímavých tvorů, kteří se dají chovat jako domácí mazlíčci.

Krůtí šneci s medovou omáčkou

Paní Jarmila Mikšánková nám uvaří krůtí šneky s medovou omáčkou.

Jak připravit vánoční nadívané šneky

Nadívané šneky nejsou tak známé a tradiční, ale můžou být zajímavou vánoční pochoutka. Recept je inspirovaný kuchařkou paní Dobromily Rettigové.

Recept na šneky-zabijáky

Šneci zabijáci – zabijačková pochoutka zabalená v listovém těstě, to jsou šneci podle Ládi Hrušky.

Recept na kuřecí šneky

Dnes si uvaříme podle receptu jednoho z našich diváků. Podívejte se s námi, jak se vaří kuřecí šneci.