Výběr ovocných stromů do zahrady

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Jaký strom si máte vybrat do zahrady? Podle čeho si stromky vybíráme ? V první řadě musíme vědět co chceme sklízet, kdy chceme sklízet a taky co na tom našem pozemku nejlépe poroste. Podívejte se co roste u sousedů a i na to v jaké jste nadmořské výšce. Pokud máme vybraný druh stromu, volíme pak odrůdu, která může být ranná, pozdní nebo polopozdní. Vezměte i v potaz kolik místa na stromek máte a podle toho vybírejte. Stromy se sází na podzim a pokud je mírná zima, kořeny rostou celou zimu a stromek nemá na jaře šok ze sucha, takže v prvním roce velice dobře prospívá. Sázejte kvalitní stromy se zdravým kořenovým systémem a sázejte je do bláta aby se kořenový system dobře propojil se zemí. .

Publikováno: 25.10.2016, Autor: VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ 2016 (25)

Mohlo by vás dále zajímat

Pěstování jablek na ovocné stěně

Reportáž o pěstování jablek na ovocné stěně, novodobý způsob pěstování ovocných dřevin, jaké jsou výhody vytvoření ovocné stěny na zahradě, jaké odrůdy jsou vhodné na stěně pěstovat.

Ovocná mříž

Ovocná mříž

Sloupovité ovocné stromky

Ovocné stromy se dají pěstovat v různých tvarech a velikostech. Pan Vladimír Blecha nám poví o sloupovitých ovocných stromcích.

Kdy a jak vysazovat ovocné stromky?

Ovocné stromky se obvykle sází ve dvou termínech. Kdy to je a jak je vysazovat?

Sázení a pěstování peckovin

Peckoviny můžete vysadit i na jaře. Je důležité vybrat správné místo, připravit substrát a a prolít jámu. Jako poslední věc nezapomenout na postřik.

Sázení ovocných stromů

Karel Kotyšan předvede jak zasazuje ovocné stromy a ukáže jak je správně krátit